Debaty sleduje pozorne aj niekdajšia televízna hviezda Jozef Hübel - začiatkom deväťdesiatych rokov vo federálnej Československej televízii uvádzal s Otakarom Černým legendárnu politickú reláciu Co týden dal. Dnes pracuje pre regionálnu televíziu. Kritikou nešetril ani na jednej strane barikády. „Myslím si, že z politických diskusií sa úplne vytratila slušnosť. Politici sa vyjadrovali na istej úrovni. Dnes sa to zvrhlo do extrémnych rozmerov. Výpady proti protivníkom sú hrubé, je to chorý prvok,“ zhrnul pre neho najväčšie mínus.

 

Najslabší: Štatista na RTVS

Na rozdiel od Krajcera Hübel svoj názor vyjadril aj na konkrétnych kolegov. „Najslabšiu politickú debatu má podľa mňa RTVS. Moderátor, ktorý to robí, nebudem ho menovať, by mal byť výkladnou skriňou slovenského moderátorstva. A vyzerá tam ako štatista. Nie je schopný položiť otázku. Musí reagovať na to, čo politici hovoria. A on sa snaží za každú cenu dodržiavať to, čo si pripravil, a ešte ani to nie je schopný zo seba vypotiť. Je to veľmi slabé,“ hodnotí reláciu O 5 minút 12 na verejnoprávnej televízii.

Kto sa Jozefovi Hübelovi páči najviac, je Noro Dolinský z TA3, kde uvádza reláciu V politike. „Veľmi dobre sa pýta, je pripravený aj reaguje.“Komerčná televízia v Záhorskej Bystrici ani Michal Kovačič, ktorý tam uvádza Na telo, si federálnu moderátorskú star nezískali. „Na druhej strane, vychádza to aj z charakteru tejto televízie. Je súkromná a musí ísť trochu do bulváru. Otázka však má byť stručná a jasná. Nemajú tam byť nejaké sugestívne výplody moderátora. Na to sú iné formáty.“

Chýbajú mu skúsenosti

Hübela nepresvedčila ani nová hviezda TV JOJ Michal Magušin s reláciou Na hrane. „Tento redaktor má síce dobré vzdelanie, ale chýbajú mu skúsenosti. Mladý chlapec, ktorý nenakrútil aspoň sto reportáží a nechodil do terénu, nemôže ísť moderovať politickú reláciu! Nestačí len Google. Keď sme my začali robiť prvú politickú talkshow Co týden dal, mali sme niečo za sebou. Chodil som s kamerou do národnej rady, rozprával sa s politikmi, poznal som ich názory. Až potom, keď som vedel, ako rozmýšľajú, som si dovolil sadnúť do štúdia.“

Čo si o súčasných politických diskusiách myslí ďalšia moderátorska legenda Daniel Krajcer, sa dočítate v aktuálnom čísle PLUS 7 DNÍ.

FOTO moderátorov politických relácií v GALÉRII >>