Na Slovensku operoval muž, neskôr stotožnený ako Martin Duna, od vlaňajška. Polícia po ňom išla od prvého skutku, ktorý sa odohral v apríli 2022, kedy páchateľ sexuálne zaútočil na 41-ročnú ženu na Svätoplukovej ulici. Už vtedy ho zachytili kamery na blízkom obchodnom centre. V máji sa zas ukájal na kurátorke počas výstavy na Námestí SNP. Aj v tomto prípade páchateľa zaznamenala kamera, hoci sa svoju tvár už pokúšal zakryť. Koncom januára tohto roku opäť vyrazil do útoku a vyhrážal sa nožom učiteľke na jednej z bratislavských základných škôl.

Tetovania skrýval pod mejkapom

Pri poslednom incidente sa podarilo mužom zákona získať nielen detailné zábery páchateľa, ale aj jeho vozidla. Zistili, že ide práve o Martina Dunu, najväčšieho sexuálneho devianta v dejinách Českej republiky. Podarilo sa ho identifikovať aj vďaka tetovaniam na krku, ktoré sa snažil zakrývať mejkapom.

Ocenili policajta

"Mimoriadnym povýšením do hodnosti kapitán ocenil minister vnútra Roman Mikulec príslušníka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V za vysokú mieru podieľania sa na objasnení sériovej trestnej činnosti so sexuálnymi motívmi. Práve na základe informácií získaných oceneným príslušníkom došlo k obvineniu a následne aj zadržaniu páchateľa na území Českej republiky," informovalo dnes ministerstvo vnútra.

Povýšený policajt je v zbore už 20 rokov a podľa ministerstva dlhodobo dosahoval veľmi dobré výsledky. Služobné úlohy plnil kvalitne aj nad rámec služobných povinností, za čo bol už niekoľkokrát ocenený.

“Vždy, keď mám tú česť oceniť profesionálnu prácu príslušníkov Policajného zboru v tak závažných trestných činoch, cítim nesmiernu hrdosť,” povedal pri povýšení policajta minister vnútra Roman Mikulec.

“Dnešné mimoriadne povýšenie príslušníka Policajného zboru nám ukazuje, že v zbore nájdeme stále množstvo policajtov, ktorí pracujú dlhodobo na kvalitatívne veľmi vysokej úrovni a za to im patrí nielen naša vďaka, ale najmä podpora,” doplnil 1. viceprezident PZ Branko Kišš.