Tip na článok
Trojnásobný vrah Peter Laduna žiada od štátu odškodné vo výške takmer 440-tisíc eur!

Poriadne strápnení policajti, strašne drzý vrah aj ponížený Nesrovnal. Čo hýbalo Slovenskom uplynulý týždeň?

Plus 7 dní vyberá top udalosti uplynulých dní z domova.

Galéria k článku (5 fotografií )
 Zo štatistík vyplýva, že poniektorí naši zákonodarcovia neoddychujú len počas zaslúženého voľna, ale vlastne už odvtedy, čo sa posadili do parlamentu.
Štyrom našim mužom zákonapriamo na viedenskom letisku Schwechat  dvaja migranti z Maroka.
Makač Igor Matovič: Od parlamentných volieb v marci 2016 predložil do parlamentu ako autor alebo spoluautor 93 návrhov zákonov.

Hanba

Slovenská polícia sa opäť raz blysla! A nie hocikde, ale priamo na viedenskom letisku Schwechat. Štyrom našim mužom zákona tam totiž ušli dvaja migranti z Maroka. Pôvodne ich mali z Viedne cez Paríž deportovať do domovskej krajiny, namiesto toho vyvolali poplach. Po tom, ako ich slovenskí policajti neustrážili, museli na jednom z najväčších letísk v Európe na niekoľko minút prerušiť letovú prevádzku. Utečencov sa napokon podarilo zhruba po dvadsiatich minútach dolapiť, jedného na pristávacej dráhe, druhého takmer sťahovali z letiskového plota. Za trest nám ich opäť poslali na Slovensko. Človek si radšej ani predstaviť nechce, ako dopadli.

Tajnostkári

Milión tristotisíc eur štátnych peňazí fuč a slovenský národ ani netuší, za čo. Ba čo viac! On nemá ani právo tušiť to. Asi takto nejako možno v skratke zhrnúť dianie okolo zákazky, ktorú Úrady vlády SR zadal konzultačnej spoločnosti Deloitte. Objednal si u nej monitoring názorov o eurofondoch na internete, jej zrealizované výstupy však odmieta prezradiť. Lebo vraj súkromná firma s tým nesúhlasí. Na prípad upozornila nadácia Zastavme korupciu, podľa ktorej Deloitte nepredložila ani zoznam subdodávateľov, hoci to podľa rámcovej zmluvy so štátom mala spraviť. Nuž, zrejme je najvyšší čas trošku sa pohrať zo zákonmi. Alebo si naši mocipáni fakt myslia, že je úplne v poriadku míňať len tak milióny, a potom vykladať čosi o tom, že pospolitý ľud nemá právo vedieť, čo zmysluplné za to dostal?

Státisíce pre vraha?

Trojnásobný vrah Peter Laduna, odsúdený na doživotie, ktorý sa začiatkom roka zviditeľnil tým, že počas pojednávania na nitrianskom súde zaútočil na väzenského dozorcu, sa zrejme nadobro pomiatol. Podľa medializovaných informácií totiž od štátu žiada odškodné vo výške takmer 440-tisíc eur! Vraj za to, že boli porušené jeho ústavné práva. Nuž, a zatiaľ čo vrah podniká všetky kroky na to, aby peniaze dostal, nad hlavou mu údajne visí ďalšie závažné obvinenie. Za napadnutie dozorcu. Hoci skutok najskôr vyšetrovali len ako prečin útoku na verejného činiteľa, naše orgány sa vraj chystajú prípad prekvalifikovať na pokus o úkladnú vraždu.

Musí sa uskromniť

Letné prekvapenie pripravili pre primátora Bratislavy Iva Nesrovnala poslanci mestského zastupiteľstva. Že by bolo milé, sa však povedať nedá. Na mimoriadnom zasadnutí mu totiž znížili plat. Po novom bude od augusta zarábať 3 300 eur mesačne. Doteraz dostával 4 500 eur. S návrhom na zníženie platu prišiel poslanec Ján Hrčka v mene bratislavského klubu. Podľa neho primátor nerešpektuje mestské zastupiteľstvo a nefunguje komunikácia s ním. K Hrčkovi sa pridal aj poslanec Ján Budaj, ktorý spomenul, že Nesrovnal sklamal svojich podporovateľov, porušuje rokovací poriadok a vysmieva sa ľuďom do očí.

Nepretrhnú sa

Zatiaľ čo páni poslanci Národnej rady už nejaký ten týždeň tuho prázdninujú, svetlo sveta uzreli nelichotivé štatistiky. Z nich vyplýva, že poniektorí naši zákonodarcovia neoddychujú len počas zaslúženého voľna, ale vlastne už odvtedy, čo sa posadili do parlamentu. Zo stopäťdesiatich je ich presne tridsaťsedem, ktorí zatiaľ nepredložili žiaden legislatívny návrh. Až tridsať z nich je zaradených do poslaneckého klubu koaličného Smeru. Zrejme sa držia hesla, že kto nič nerobí, nič nepokazí. Naopak, najväčším aktivistom je v tomto volebnom období zatiaľ líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič. Od parlamentných volieb v marci 2016 predložil do parlamentu ako autor alebo spoluautor 93 návrhov zákonov.

Ale aj na takýto prípad je povedačka. Vraj iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.

VIDEO Plus 7 Dní