Tip na článok
Farár Mucha: Cirkevníkom vadilo, že duchovný, vpravo, sa rozviedol a robil rozbroje.

Pornofarár Mucha: Vymenil manželku. Zmení aj pôsobisko?

Evanjelický duchovný a novohradský senior Ivan Mucha pobúril svoje ovečky v cirkevnom zbore v Málinci svojim, na farára neštandardným životným štýlom.

Rozvedený farár sa na internetových zoznamkách zoznamoval so ženami, posielal im erotické správy a nahé fotografie svojho prirodzenia.

Biskupi ho za tento svetský životný štýl nepotrestali, farár Mucha sa odkonca v tichosti po druhýkrát oženil. Jeho nová manželka pôsobí v Sučanoch, mestečku susediacom s dedinou Turany, kde sa zhodou okolností uvoľnilo miesto na fare.

Miestneho kaplána Jakuba Pavlúsa, ktorý sa netajil tolerantným súkromným názorom na spolužitie homosexuálov, sa totiž jeho nadriadení v Bratislave zbavili. Napriek tomu, že ho veriaci mali radi a jeho manželke sa predčasne narodili dvojičky, nepredĺžili mu zmluvu a musel z farnosti odísť.

Jakub Pávlus: Z fary v Turanoch ho vyhodili pre jeho neortodoxné názory na homosexuálne manželstvá. Foto: Ľubo Bechný

"V týchto dňoch sa vraj neznáma žena pohybovala okolo kostola, fary v Turanoch. Pokúšala sa dostať dnu a pozrieť si priestory. Keď sa jej okoloidúci pýtali, kto je zač, povedala, že sa volá Muchová a manžel by rád prišiel robiť farára do Turian," napísal na sociálnej sieti aktivista Ľubo Bechný.

Ako sa postavia k príchodu Muchu do Turian tamojší veriaci? A čo na to hovorí biskup? Dočítate sa v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ

VIDEO Plus 7 Dní