Po neúspešnom kandidátovi na post ministra vnútra Jožovi Rážovi sa v štátnej správe objaví ďalšie slávne meno. Lukratívny džob na ministerstve kultúry si tentokrát uchmatol syn textára Kamila Peteraja.

Peteraj Junior zasadne na stoličku šéfa Služobného úradu ministerstva kultúry tento štvrtok a nahradí tak na poste Emíliu Kršíkovú, ktorú z funkcie odvolala vláda. Syn obľúbeného textára mal v minulosti pracovať ako tlmočník pre rezort vnútra za čias Roberta Kaliňáka, ale aj pre exprezidenta Ivana Gašparoviča. Návrh na personálnu výmenu podala samotná ministerka Laššáková.

Najmä úradník

Šéfka rezortu kultúry v súčasnosti čelí kritike stovkám umelcov, podľa ktroých na daný post z hľadiska profesnosti nepatrí. Podľa politológa Tomáša Koziaka šéfom služobného úradu by mal byť najmä šikovný úradník. "Napriek tomu sa predpokladá, že keď bude pôsobiť v tomto rezorte, tak sa predpokladá, že by sa mal v oblasti kultúry v minulosti pohybovať. No platí, že by mal byť predovšetkým manažér," podčiarkuje politológ.

Kamil Peteraj starší, otec čerstvého šéfa služobného úradu, sa objavil nedávno na zozname podporovateľov Erika Tomáša ako potenciálneho ministra kultúry, o ktorom sa v súvislosti s postom dlhšie špekulovalo. V radoch Tomášových podporovateľov sa v tom čase objavil aj režisér Juraj Jakubisko či choreograf Ján Ďurovčík.