Tip na článok
Robert Fico a Robert Kaliňák zaujali svoje miesta v poslaneckých laviciach. Miesto medzi nimi zaujal Ľubomír Vážny.

Poslanci sa šetria. Kedysi trvali schôdze oveľa dlhšie ako dnes

Kedysi trávili poslanci v parlamentných laviciach oveľa viac času, ako dnes.

Galéria k článku (14 fotografií )
Zasadnutie parlamentného výboru pre nezlúčitelnosť funkcií, na ktorom poslanci riešili aj sporné financovanie prezidentskej kampane Andreja Kisku.
Jedáleň v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky prešla nákladnou a rozsiahlou rekonštrukciou a bola opäť uvedená do prevádzky 12.6. 2018 s vynoveným interiérom ale aj jedálnym lístkom.
Zasadnutie parlamentného výboru pre nezlúčitelnosť funkcií, na ktorom poslanci riešili aj sporné financovanie prezidentskej kampane Andreja Kisku.

Nič nezmohli ani luxusné nové stoličky za vyše 500 eur, ktoré dal nakúpiť Andrej Danko, ani luxusná kuchyňa za milión. Poslanci aj napriek tomu utekajú z budovy ešte predtým, ako im padla. Dankova „reforma“ rokovacieho poriadku skrátila čas, ktorý majú poslanci v rozprave na svoje vystúpenia. Ale to nie je jediný dôvod, prečo už netrvajú schôdze tri týždne, ale len slabé dva.

Šup šup domov

V harmonograme schôdzí, ktorý je zverejnený na webe nrsr.sk síce svieti plán na rokovania v rozsahu troch týždňov, realita je však iná. Na tej júnovej, poslednej pred dlhou letnou prestávkou, si totiž poslanci odhlasovali, že sa budú stretávať aj v pondelky.

Tie sú inak voľnými dňami rezervovanými na rokovania výborov. Aby to nestačilo, predĺžili si aj piatky. Namiesto do 14-tej, tak mali sedieť v pléne do 16-tej.

Máme aj iné povinnosti

Koľko poslancov zostalo skutočne v národnej rade piatkové popoludnie? Pýtali sme sa poslancov, výhovorky sú kreatívne. Aký vplyv majú extra rýchle rozpravy na kvalitu diskusie o zákonoch? Pozrite si postrehy poslancov vo videu.

VIDEO Plus 7 Dní