Poslanci si zašli na drink v zaujímavej zostave. Kto bol súčasťou partie politikov? Pozrite si GALÉRII

V skvelej nálade to v jednom z podnikov v blízkosti svojho pracoviska ťahali až do neskorých hodín. Koaliční, opoziční všetci na jednej kope. Skupina poslancov Národnej rady sa v stredu večer jednoducho  vykašľala na aktuálne politické prestrelky a spoločne si vyrazila pozabávať so do známej kaviarne  na bratislavských Palisádach. Popíjali, pofajčievali a debatovali ako jedna partia dobrých známych. Žiadne hádky, či nadávky. ,,Áno, áno debatovali sme v pokojnej a musím priznať aj v príjemnej atmosfére,“ priznala pre Plus 7 dní po menšom zaváhaní poslankyňa Ľubica Laššáková, ktorá v parlamentne zastupuje farby opozičného Hlasu-SD.

Prvý a posledný raz

Priblížila, že v tak trochu netradičnom prostredí sa vôbec prvý a zrejme aj poslednýkrát zišli súčasní členovia Výboru Národne rady pre kultúru a médiá. ,,Na takomto posedení sme sa za tri a pol roka ešte nestretli, čo bola hádam aj škoda, pretože naozaj sme sa stretli  ľudia, ktorí majú blízko ku kultúre,“ vraví Laššáková.

Demokratka, saskár aj smerák za jedným stolom pri drinku! Viac nájdete v GALÉRII

Okrem nej sa zaujímavého posedenia zúčastnila aj Jana Žitňanská, ktorá nedávno posilnila rady Demokratov Eduarda Hegera, smerák Dušan Jarjabek, saskár Michal Luciak, ale tiež v parlamente nezaradení poslanci Monika Kozelová, Jarmila Vaňová, či Róbert Halák.

Budú mať pochopenie?

Stretnutie v uvoľnenej atmosfére si skupina členov kultúrneho výboru zorganizovala deň pred jeho rokovaním. ,,Potrebovali sme prebrať a vykonzultovať niektoré veci. Nič iné za tým netreba hľadať,“ zdôraznila Laššáková. Otázka, či si myslí, že stranícki šéfovia budú mať pre takéto posedenie dostatok pochopenia ju zaskočila. ,,Ani mi nenapadlo, že by sa to takto mohlo brať,“ riekla s tým, že kultúra má predsa spájať. ,,V iných veciach som aj ja striktnejšia, ale skutočne, zišli sme sa ľudia, ktorí chcú pre kultúru niečo urobiť a nič iné za tým netreba hľadať,“ uzavrela Ľubica Laššáková.

Bok po boku sa v podniku pri NR SR bavili politickí sokovia do večerných hodín. Pozrite si GALÉRIU