V roku 1998 si od bratislavskej mestskej časti Staré Mesto kúpil pôvodne nájomný byt, za ktorý aj na tie časy zaplatil doslova smiešnu sumu. Necelých 700 eur.

Za pár šupov

Ide o nehnuteľnosť v dome na Panenskej ulici, ktorý stojí len na skok od budovy Národnej rady SR na Hradnom vŕšku. Miroslav Číž sa k bytu dostal na základe nájomnej zmluvy z 30. augusta 1996. V tom čase mu ho pridelila bratislavská mestská čas Staré Mesto. O dva roky neskôr požiadal o odkúpenie tejto nehnuteľnosti. Samozrejme v súlade s  vtedy platnou legislatívou. Nuž a tá umožňovala vskutku čarovné veci. Tie sa postarali o to, že za byt s rozlohou  67,94 metra štvorcového v centre Bratislavy zaplatil už v tom čase činný politický straník neuveriteľných 678,48 eur! Áno, čítate správne, Miroslav Číž si kúpil byt za sumu, ktorá je len o málo vyššia ako aktuálna minimálna mzda na Slovensku.

K dispozícii aj služobné ubytovanie

Napriek tomu, že vlastníkom uvedeného bytu je dodnes, po parlamentných voľbách v roku 2016 požiadal Kanceláriu NR SR aj o pridelenie služobného ubytovania. Urobiť tak mohol na základe skutočnosti, že trvalý pobyt si poslanec Číž stále uvádza v obci Štiavnické Bane. Vedenie zákonodarného zboru mu preto muselo vyhovieť.

Akým zázrakom sa dalo v minulosti dostať k bytu za 700 eur sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní >>