Strhol sa obrovský krik! Na protestoch polícia  zadržala poslanca parlamentu Andreja Medveckého. V okamihu, keď ho policajti vliekli držiac ho za ruky a nohy, kričal: "Nemáte právo ma zobrať! Prečo ma beriete?" Chlap, ktorý kráčal vedľa neho a predstavil sa ako jeho advokát, kričal: "Majte chlapi rozum, veď to je poslanec Národnej rady!" 

Muž, ktorý vystupoval ako advokát, niekoľkokrát vyzval policajtov, aby sa identifikovali pri služobnom zákroku. Ozbrojení policajti však na ich argumenty nereagovali a poslanca, ktorý mal na hlave krvavú ranu, už vliekli so sebou.  Celý čas sa poslanec Medvecký len pýtal, že čo také spravil, avšak odpovede sa nedočkal. V sprievode policajtov musel z protestu odísť, kým okoloidúci len kričali: "Hanba, hanba!" 

Kládol odpor policajtom, musel byť ošetrený

Oslovili sme Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave, aby sme zistili, aký bol dôvod na zásah policajtov proti Medveckému. "Osoba bola predvedená z dôvodu neuposlúchnutia výzvy verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci. Pri predvádzaní kládla osoba odpor, pri ktorom boli spôsobené menšie zranenia, preto bol ošetrený v zdravotnom zariadení. Následne po podaní vysvetlenia bol prepustený na slobodu," povedal nám hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. 

FOTO zadržaného Medveckého v GALÉRII

Pripomeňme len, že poslanec Andrej Medvecký bol v minulosti dvakrát odsúdený. Zbil človeka a šoféroval opitý.