Vladimíra Marcinková (31) z klubu SaS sa na sociálnych sieťach netají, že sa snaží skĺbiť materstvo s prácou v národnej rade. S manželom, hokejistom Tomášom (34) vychovávajú skoro ročnú dcéru Linu. Marcinková nešla na materskú, hoci chcela, dôvodom bol fakt, že by prišla o hlasovacie právo. S bývalou členkou SaS, europoslankyňou Luciu Ďuriš Nicholsonovou (45) nedávno spustila podcast Mimo záznam, ktorým sa snažia povedať, že aj rozdielni politici sa spolu vedia otvorene porozprávať a diskutovať. Úprimne sa snažila odpovedať Marcinková aj na otázky svojich fanúšikov, ktorí sa jej mohli na Instagrame spýtať čokoľvek, a tak sa pýtali – na koaličnú krízu, na Sulíkovho syna, či postavu po pôrode…

Zdržanlivý Sulík

Jedna z otázok znela, či Marcinkovej nevadí, keď Ďuriš Nicholsonová, s ktorou aktuálne spolupracuje nadáva na SaS, europoslankyňa je známa kritička svojho bývalého straníckeho šéfa Richarda Sulíka. Práve v klube liberálov pritom našli útočisko odídenci zo Za ľudí, vrátane Marcinkovej.

„Nepáči sa mi to, ale každý si o tom robí vlastný názor, aj ja,“ odpovedala úprimne Marcinková. Na druhej strane ocenila, že Sulík je „zdržanlivý a nič škaredé o Lucii nehovorí“. Marcinkovú, podľa jej slov, dokonca v myšlienke mať s europoslankyňou podcast, podporil.

„Považujem to za veľkorysé gesto, vzhľadom na Luciine vyjadrenia voči nemu. Ja nemusím s kolegami v SaS ani s Rišom Sulíkom so všetkým súhlasiť, ale nemôžem na fungovanie strany povedať krivé slovo. Veci sa nerozhodujú od stola, absolútne o všetkom sa diskutuje. To sa mi veľmi páči, a je to podľa mňa dôležitá garancia aj pre mojich voličov, vedieť, že môj hlas je vypočutý a mám priestor presadzovať svoje priority,“ vysvetlila Marcinková.

Poslankyňa dostala aj otázku, čo hovorí na Sulíkovho syna a jeho platformu. Filip na Youdare ponúka peniaze na plnenie bizarných výziev, ktoré často robia neplnoleté osoby. Či pri tom nedochádza k trestným činom, či porušovaniu práv dal preveriť generálny prokurátor Maroš Žilinka. Čo si o Sulíkovom synovi myslí Marcinková, si prečítajte v GALÉRII.

Bavila sa s kamošmi

Marcinková dostala otázku, aký má názor na škandál Sanny Marinovej (36). Na verejnosť totiž uniklo video, ako sa fínska premiérka bujaro zabáva na párty spolu s priateľmi, vrátane celebrít. „Ja som nevládala tak tancovať ani v 15-tich, nie to teraz, takže ma dosť nadchla jej kondička a vypracované ruky,“ zasmiala sa Marcinková.

„Inak mi to vôbec ako škandál nepripadá. Bavila sa s kamošmi cez víkend. Neberie drogy. Nerobí nič nelegálne. Je to mladá úspešná žena, ktorá si robí svoju prácu skvelo, a to, že má aj pestrý súkromný život je v takej funkcii dôležitý balans,“ myslí si Marcinková.

Fínska premiérka priznala, že na párty popíjala, po kritike podstúpila test na drogy, ktorý vyšiel negatívne. „Dúfam, že v roku 2022 je prijateľné, že aj tí, ktorí prijímajú rozhodnutia, tancujú, spievajú a chodia na párty,“ bránila sa Marinová. Stovky fínskych žien na jej podporu zverejnili na sociálnych sieťach videá pri tanečnej zábave.

Ak chcete vedieť, ako vyzerá Marcinkovej pracovný deň, ako odstavila dcéru od materského mlieka, do čoho investuje, ako sa vyrovnala s postavou po pôrode, či ako skončí koaličný kríza, prečítajte si ďalšie jej odpovede na zvedavé otázky fanúšikov v GALÉRI