Rodinu stavia poslankyňa strany Za ľudí Vladimíra Marcinková na prvé miesto. Svedčí o tom jej instagramový účet, na ktorom zdieľa so svojim priaznivcami či voličmi šťastné chvíle s manželom, hokejistom Tomášom Marcinkom (32) a najnovšie aj s ich spoločnou dcérkou.

Pocit zlyhania

Lina sa narodila pred mesiacom a Marcinková jej už stihla ukázať aj svoje pracovisko, keď si počas šestonedelia zašla do parlamentu. Nie, že by si nechcela naplno užívať ako čerstvá mamička materstvo, no aj kvôli dcére jej nedalo, aby nešla zahlasovať proti interrupčnému zákonu z dielne Anny Záborskej (72) z OĽaNO.

Čerstvá mamička dostala nejednu otázku od ľudí týkajúcu sa pôrodu. Mesiac po ňom sa rozhodla prehovoriť. Práve toľko jej totiž trvalo, kým ho spracovala. Ako priznala, robila všetko pre to, aby svoje prvé dieťa priviedla na svet prirodzene, no nie vždy ide všetko podľa plánu.

„Dnes je prirodzený pôrod tak glorifikovaný, že v prípade, ak žena musí rodiť cisárskym, alebo pôrod vyvolávajú, alebo dostane epidurál, nečudo, že niektoré prepadnú pocitom zlyhania. Od prvého momentu chce dať matka dieťaťu to najlepšie, a už na začiatku nedokázala to, čomu hovoria “to najlepšie” – prirodzený pôrod. Také pocity som mala ja,“ priznala Marcinková na Instagrame k fotke z pôrodnice.

Zlatinko

Vzhľadom na vysoký tlak a veľkého človiečika v brušku, jej pôrod vyvolali. „Dostala som tabletku, ktorá expresne rýchlo privolala čo mala – kontrakcie. Tie bleskovo nabrali takú intenzitu, že som prosila o epidurál, aj keď som predtým doktorom prízvukovala, že rodiť chcem bez,“ opísala poslankyňa, ako jej neznesiteľná bolesť zmenila pôvodné plány.

Pôrod trval 5 hodín. „Úplne zreteľne si pamätám len niektoré momenty. Napríklad, keď mi Tomáš pustil pieseň “Comfortable in my skin”, ktorú som púšťala Line v brušku. Pohľad, ktorý som si vymenila s mojou doktorkou, keď mi malú podali a povedali, že je v poriadku,“ opísala Marcinková s tým, že svoju doktorku by najradšej stískala a nepustila, takou jej bola oporou.

„Pamätám si anesteziologičku, ktorá ma oslovovala zlatinko a vôbec mi to nevadilo, lebo aj ja som ju chcela volať zlatinko za jej prístup a pokojnú povahu. A potom si veľmi zreteľne pamätám sestričku, mladé dievča, ktoré bolo vedľa mňa prvé minúty po tom, čo mi priniesli Linu. Pomáhala mi ju chytiť, prisať na kojenie a povzbudzovala ma, že to zvládnem, aj keď sa mi triasli ruky a vôbec som si neverila,“ poďakovala Marcinková sestričke za láskavosť.

„A potom prišla Lina. Naše prvé objatie všetko zmenilo,“ komentovala neopísateľné momenty čerstvá mamička. „Pôrod bolí, aj to po ňom bolí, aj kojenie, sedenie, chodenie bolí, ale na tú bolesť človek dostane najväčšie anestetikum aké existuje – pohľad na svoje dieťa. Byť mamou je veľká vec,“uzavrela Marcinková s tým, aby sme k sebe boli lepší.

FOTO poslankyne Vladimíry Marcinkovej po pôrode v GALÉRII