Tip na článok
Manželka utečenca: Poslankyňa za OĽaNO-NOVA Silvia Petruchová sa vydala za pakistanského utečenca. Aktuálne sa tak podpisuje Silvia Shahzad.

Poslankyňa šokovala verejnosť: Silvia Petruchová sa vydala za utečenca

Pred pár mesiacmi zaujala, keď sa ako prvá žena na vozíčku prekrúžkovala do parlamentných lavíc, nuž a pred pár dňami zaujala opäť. Hoci v tomto prípade by bolo výstižnejšie použiť termín šokovala.

Poslankyňa za OĽaNO-NOVA Silvia Petruchová sa totiž začiatkom septembra vydala za pakistanského utečenca, ktorý už dlhodobo žije v Nemecku, kde aj žiada o azyl. Aktuálne sa tak podpisuje Silvia Shahzad. Prezradila, že svojho manžela pozná viac ako rok a pol a že sa s ním zoznámila cez internet.

V slovenskej verejnosti sa napriek veľkej snahe porozumenia nedočkala. Ba práve naopak. Dalo by sa dokonca povedať, že to, čo bola Slovač schopná popísať v rôznych anonymných diskusiách, hraničilo možno aj s niekoľkými trestnými činmi - od ohovárania až po nebezpečné vyhrážanie. Slovné útoky na poslankyňu boli také intenzívne, že sa ich zľakla aj samotná novomanželka, ktorá o svojom rodinnom stave nateraz odmieta hovoriť.

VIDEO Plus 7 Dní