Expolitik Ján Slota pred voľbami vo videu podporil stranu Vlasť a špeciálne Štefana Harabina. Národniarov s predsedom Andrejom Dankom, ktorému, mimochodom, pomohol v kariére, akosi zatratil. Video, na ktorom sa kontroverzný politik po dlhšom čase vyjadril k dianiu na Slovensku, zverejnil jeho syn Pavol. Nie náhodou. Synátor zdedil po otcovi nielen vášeň pre rýchle a luxusné autá, ale aj pre politiku.

Neprešlo ani pol roka a skoro 40- ročný podnikateľ zistil, že by Slovenskú národnú stranu (SND) vedel viesť lepšie ako súčasný predseda. Stretol sa s národniarmi v Žiline, porozprával im o svojich predstavách. Okresná organizácia SNS v Žiline si povedala, že mu treba dať šancu a jeho prihlášku za člena posunula na schválenie. Žilinský okresný predseda Róbert Boháč PLUS 7 DNÍ povedal, že ju poslal asi pred dvoma týždňami, lebo si myslí, že vízie mladého Slotu sú zaujímavé a férový súboj nie je nikdy zlý.

Ambiciózny, ale nechcený

Zo súboja Danko - Slota však asi nakoniec nič nebude. Pavol Slota sa o líderstvo v polovici septembra uchádzať nebude môcť, keďže nesplní podmienky, aby sa do snemu stal členom strany.  "SNS takmer pred mesiacom uzavrela prijímanie členov kvôli prepočtu delegátov. Čakali by sme, že pán Slota skôr vstúpi do strany k pánovi Harabinovi, ktorému pomáhal poraziť SNS. Otázkou je, odkiaľ a kto pánovi Harabinovi dal asi 1 milión eur," reagovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová na otázku, či už žiadosť o členstvo syna bývalého predsedu stihli prehodnotiť.

Nuž, je jasné, že prepočty delegátov sú vážna vec a národniari na posúdenie prihlášky potrebujú dva a pol mesiaca. Z odpovede nie je jasné, či teda Slotu juniora zatiaľ neprijali kvôli matematike alebo preto, že mu zazlievajú podporu konkurencie pred voľbami. Jasné je tiež to, že strana má svoje pravidlá a nie je ochotná urobiť výnimku ani vtedy, ak sa o členstvo u nich uchádza syn jej dlhoročného bývalého lídra.

Pavol Slota možno tušil, že tak ľahko sa do kruhu exkolegov svojho otca nedostane. Na sociálnej sieti totiž napísal vyjadrenie, ktoré dnes vyznieva tak, akoby tušil, že s ním Andrej Danko vypečie. "Andrej, chlap by mal mať gule. Som zvedavý, či na ňom pán predseda, respektíve štatutár otvorí na predsedníctve prijímanie nového člena, myslím, že jediného, ktorý za posledné mesiace podal prihlášku," odkázal mu sarkasticky.

FOTO syna Jána Slotu, ktorý chce ísť v otcových šľapajach, v GALÉRII

Ďalšieho vyzývateľa sa Danko zrejme tak ľahko nezbaví. Dva kraje nominovali Radovana Baláža, ktorý bol v minulom období poslancom za SNS a je tiež expertom strany na hospodárstvo a financie.

Viac o dianí v SNS a názory odborníka na nové ťaženie degradovaného kapitána Andreja Danka si prečítajte v PLUS 7 DNÍ.