Obdobie neviditeľnosti sa konečne skončilo. Ministerka Natália Milanová triumfálne nastúpila na scénu krokmi, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Nie však kvôli nejakému spoločensky prínosnému počinu, skôr kvôli tomu, že balansujú niekde na pomedzí škandálu a amaterizmu. 

Za „smeráckeho“ obdobia sme si zvykli na to, že konkurzy na riaditeľské stoličky štátnych inštitúcií vyhrávali dopredu vybraní „naši ľudia“. Obsadzovanie postu šéfa divadla Nová scéna vzbudzuje podozrenie, že sa malo stať niečo podobné. Len s tým rozdielom, že sa to niekde totálne pokašľalo a na prekvapenie všetkých transparentne vyhral skutočne najlepší kandidát, teda Ingrid Fašiangová.  

Čo nasledovalo po tomto tristnom zistení, by bolo v každej normálnej krajine pre politika smrtiacim saltom. Len si to zrekapitulujme. Ministerstvo kultúry pod vedením Milanovej následne „na hulváta“ spochybnilo člena výberovej komisie, ktorého samo schválilo, kandidátom znovu prepočítalo body, stanovilo nové poradie a vymenovalo nového víťaza. A to všetko po oficiálnom vyhlásení výsledkov konkurzu! Ak si myslíte, že táto trápnosť je na konci, ste na veľkom omyle. Po protestoch verejnosti a samotných členov divadla, ministerka opäť poradie zmenila a slávnostne za šéfku Novej Scény vyhlásila pôvodnú víťazku - Fašiangovú. 

Viac FOTO ministerky Milanovej v GALÉRII

Na záver ostáva len zatlieskať ako po divadelnom predstavení – ťap, ťap, ťap. Toto bolo síce desivo zahrané, ale zápletka to bola viac ako solídna...