Byt, ktorý patrí Richardovi Sulíkovi, svieti v ponuke realitnej kancelárie. Podľa fotiek ide o nehnuteľnosť v centre bratislavského Starého Mesta. Byt je opísaný na realitnom webe tak, že po ňom hneď začnete túžiť. Teda, až kým si neprečítate, koľko zaň chcú - 435-tisíc eur!

Byt má úctyhodných 117 štvorcových metrov a k tomu dva balkóny. Jeden s rozlohou skoro šesť štvorcových metrov a druhý 3,1. V obývačke nechýba kozub a z okna je výhľad na Bratislavský hrad. Byt podľa katastra vlastní Richard Sulík sám. Keď si pozriete 3D prehliadku na realitnej stránke, zbadáte na jednej zo stien veľkú Sulíkovu rodinnú fotku vytlačenú na plátno, ktorú dostal ako darček od príbuzných. Tvrdí však, že v byte bývala jeho exmanželka a ona sa rozhodla ho predať.   

„Byt je v ponuke, ale neočakávam, že sa tak skoro predá pre pokles cien nehnuteľností po kríze, preto je to teraz bezpredmetné,“ reagoval minister hospodárstva Richard Sulík.

Trápnosti pri rozvode

Sulík je rozvedený už 16 rokov, s exmanželkou Ivanou majú dve deti. S druhou partnerkou Sandrou tiež dve. O svojom rozvode rozprával v roku 2011, keď SaS predkladala do parlamentu návrh zákona, ktorý by uľahčil rozvody. Sulíkovci navrhovali, aby sa manželské páry, ktoré nemajú deti alebo majú už dospelé deti, mohli rozviesť jednoduchým podpísaním notárskej zápisnice. Pri pároch s malými deťmi by súd neskúmal príčiny rozvodu, ale iba určoval porozvodovú starostlivosť o deti.

FOTO bytu, ktorý chce Richard Sulík predať, nájdete v GALÉRII >>

Tento návrh do biela rozčúlil konzervatívcov. Július Brocka, ktorý bol vtedy poslancom za KDH, označil Sulíka za „sprostého“. „Nestarajte sa, koľko šancí dám svojmu vzťahu ja,“ reagoval na výpady poslancov Sulík. „Cirkev je do veľkej miery o sexe, kedy môžu, kedy musia, koľko môžu,“ konštatoval. Hnevalo ho, že manželstvo je zmluvou, ktorá nepozná koniec. Vstup je možný na základe občianskeho preukazu, výstup je však omnoho zložitejší. A rozrozprával sa aj o vlastnom rozvode. Sudkyňa mu vraj kládla viacero intímnych otázok, ktoré boli veľmi nepríjemné.

Tri byty

Sulík v ostatnom zverejnenom majetkovom priznaní uvádza, že vlastní tri byty v hlavnom meste a malý podiel v rodinnom dome v Zlatých Moravciach. Byt, ktorý visí v ponuke realitnej kancelárie, kúpil v roku 2009 za 240-tisíc eur. Ďalší byt, neďaleko ministerstva financií, v roku 2004 za 242-tisíc. A byt na bratislavskej Kolibe, v ktorom žije, zas nadobudol pred deviatimi rokmi za 500-tisíc eur.

Sulík sa kuchyňou svojho domova pochválil aj médiám. Je totiž známy amatérsky kuchár. Pred voľbami sa prezentoval kuchárskou knihou pripravenou so šéfkuchárom Marcelom Ihnačákom. Predtým napísal kuchárku s názvom Fešák nie som, ale variť viem s michelinovským kuchárom Pavlom Pospíšilom.

FOTO bytu, ktorý chce Richard Sulík predať, nájdete v GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: