A hoci aj nebohý Ján Kuciak písal o firmách,  ktoré získavali dotácie a štátne zákazky za milióny eur, pričom poukázal na vplyvnú nitriansku skupinu, až teraz im štátne úrady klepli po prstoch.  Nitrania tak prídu o takmer 12 miliónovú zákazku.

Reč je o spoločnosti Bonul podnikateľa Miroslava Bödöra (70), roky úspešnej v segmente bezpečnostných služieb. Po smrti Jána Kuciaka, ktorý sa vo svojej práci okrem iného zameral na nekalé praktiky ich podnikania,  sa meno najväčšej bezpečnostnej služby Bonul skloňuje už čoraz viac. A nielen pre ich obchody. Spolupráca s Mariánom Kočnerom  obvineným z objednávky vraždy dnes asi nikomu nepridáva na sympatiách. To, že  jeho  luxusné auto v minulosti zrejme nie raz parkovalo pred hotelom Zlatý kľúčik - im na dôveryhodnosti práve nepridáva.

Oficiálnym majiteľom Bonulu je Miroslav Bödör, mnohí podnikatelia však tvrdia, že s nimi rokuje práve jeho 41-ročný syn „Noro“, ako ho familiárne volajú. Ten podľa obchodného registra figuruje vo viacerých firmách a má kontakty aj na známeho podnikateľa Zoroslava Kollára, ktorý svietil aj na mafiánskych zoznamoch. A hoci nič nenasvedčuje tomu, že by sa vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice spájala s Bonulom, faktom je, že  nedávno bol bývalý zápasník Norbert Bödör v súvislosti s vraždou dobrovoľne vypovedať na polícii. 

Odídu zo Slovenska?

Spolu s fotografom sme zmapovali súkromné adresy podnikateľského klanu, ktorému sa darí práve vďaka štátnym zákazkám. V spomínaných Nitrianskych Hrnčiarovciach v novej prominentnej štvrti žije býva Norbert spolu s manželkou, len na skok od klanu Jahnátkovcoch, ktorým sa tiež darí - čo dokazujú ich tri domy vedľa seba. Hoci množstvo kamier neoprávnene nasmerovaných až na ulicu zachytia každý pohyb okoloidúcich i áut, všade vládol pokoj a ticho. Akoby tam ani nebývali. Podľa nášho zdroja sa rodina plánuje zo Slovenska presťahovať, informáciu nám však do uzávierky nepotvrdili. O kus ďalej, na opačnej strane Nitry, zas v rozsiahlej prízemnej vile býva zakladateľ bezpečnostnej firmy Bonul a Norov otec Miroslav s manželkou Oľgou. Aj ich dom je pred zvedavcami strážený kamerovým systémom.

Podľa aktuálnych informácií sa však zdá, že vplyvný rodinný klan má najlepšie časy za sebou a začína sa nad nimi zmrákať.

Viac o biznise a majetkoch rodiny Bödörovcov si prečítajte v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ >>