Tip na článok
Na oslavu Jahnátkovho jubilea prišiel aj exprezident Ivan Gašparovič. O slovenských periodikách má slabý prehľad. Nepozná najčítanejší a najpredávanejší spoločenský týždenník.

Prekvapenie na Jahnátkovej oslave 60-ky: Gašparovič nepozná Plus 7 DNÍ

Ľubomír Jahnátek oslávil šesťdesiatku vo veľkom štýle, no nezaprel v sebe obyčajného dedinského človeka. Koho pozval a aké dary dostal?

Galéria k článku (4 fotografie )
Zabudol: Ivan Gašparovič sa tváril, že o našom časopise jakživ nepočul.
V rohu: Ministri Martin Glváč, Peter Žiga, podpredseda vlády Ľubomír Vážny a minister Tomáš Borec, zľava doprava, sa bavili trochu ďalej od ostatných.
Jogurty a syry: Marián Šoltýs zo Slovenského mliekarenského zväzu doniesol Ľubomírovi Jahnátkovi praktický dar.

Fľaše s vínom, drahé koňaky, ale aj syry a chlieb sa ukrývali v taškách a balíkoch, ktoré ako darček dostal od pozvaných hostí jubilant Ľubomír Janhátek.

Lietajúce dary

Minister pôdohospodárstva pozval na oslavu šesťdesiatky, ktorá sa konala vo vládnom hoteli Bôrik, asi dvestopäťdesiat ľudí. Nechýbali politici, šéfovia rezortných organizácií, škôl, cechov a rôznych zväzov patriacich pod pôdohospodárstvo. Premiér Robert Fico sa ospravedlnil. Väčšina oslavujúcich zvolila konvenčné dary.

Ministri obrany a školstva - Martin Glváč a Peter Pellegrini - sa však prejavili ako vtipkári. „Dali sme mu papagáje - jeden sa volá Zsolti a druhý Stanko. Podľa jeho predchodcov, ministrov Simona a Becíka,“ prezradil Glváč. Jahnátka lietajúce podarúnky šokovali. „Prišiel som do kancelárie a skoro som sa do nej nezmestil.“

Gašparovičova pamäť

Jahnátkovu párty si nenechal ujsť ani exprezident Ivan Gašparovič. Keď sme sa mu predstavili a pýtali sa ho, čo daroval pánovi ministrovi, odbil nás: „Taký časopis ja nepoznám.“ To je dobre, aspoň sa o sebe nedozvedel, čo je za človeka.

Nedávno sme daňových poplatníkov informovali, že exprezidentovi sa zložili aj na kuchynské vybavenie a stále mu platia ochrankára, ktorý mu chodí autom z Bratislavy do Limbachu „venčiť“ jeho psa. Bývalý Mečiarov komplic však nevyzeral, že by ho problémy s pamäťou príliš trápili.

Čítajte viac:

Ičov sluha: Gašparovič si spravil z ochrankára aupairku pre psa! Medzi poslancami a ministrami pobehoval s pohárikom v ruke, zjavne spokojný s priebehom akcie a sám so sebou. Podľa gusta: Jahnátek v sebe nezaprel obyčajného dedinského človeka.

Jemu i jeho hosťom zahral do nôty Drišľak. Keď hudobníci spustili pieseň špeciálne venovanú oslávencovi, ministrovi sa po tvári rozlieval široký úsmev. Ktovie, či mu vydrží aj vtedy, keď bude uhrádzať z vlastného vrecka faktúru za oslavu, ako sa zaviazal.

VIDEO Plus 7 Dní