Došlo to až tak ďaleko, že Danko - ktorý Tomáša podozrieva z antikampane voči jeho osobe - ho mal dávnejšie vyhodiť z miestnosti. Vraj na neho vytiahol kompromitujúce fotografie, informácie o rodine či dokonca o útoku na jeho expriateľku. Pre PLUS 7 dní Danko najnovšie dokonca prízvukoval, že by s Erikom v jednej miestnosti nevydržal.

Spolubývajúci

Málokto by teda uveril, že títo dvaja kohúti boli kedysi spolubývajúci na internáte. Jeden Humenčan, druhý z Revúcej, sa stretli počas štúdií v hlavnom meste. Podľa našich informácii sa roky stretávali na chodbách bratislavského internátu.„Neboli sme spolužiaci. On je právnik, ja prírodovedec. Bývali sme na rovnakom internáte. Poznáme sa teda odtiaľ,“ potvrdil našu informáciu Erik Tomáš. Jeden by tak logicky očakával, že spoločná minulosť ich spája.

Tomáš vraj neútočí, ohrozil by aj seba

„Tím, ktorý vediem sa koncentruje na pozitívnu prezentáciu práce predsedu vlády. Nerobíme žiadnu antikampaň proti koaličnému partnerovi, lebo by to bolo krátkozraké a napokon by na to doplatila celá koalícia. Tá nemá na Slovensku v súčasnosti alternatívu. Máme záväzky voči ľuďom, ktoré musíme naplniť a akékoľvek škriepky len nahrávajú našim rivalom,“ presviedčal nás Erik Tomáš naučenou frázou, ktorú zjavne posiela do všetkých médií.

Danko má v tom však jasno. S Tomášom nekomunikuje i naďalej, hoci chápe, že premiérovi do jeho tímu hovoriť nemôže.„Pokiaľ by to však do budúcna malo ohroziť vzťah medzi mnou a Robertom Ficom, mal by si premiér prehodnotiť, do akej výšky dovolí Erikovi Tomášovi vyskakovať a ako ho upratať, aby nenarúšal našu dôveru,“ povedal Andrej Danko pre PLUS 7 dní.

Viac o konflikte medzi Dankom a Tomášom, ale aj o atmosfére na koaličnej rade si prečítate v rozhovore s predsedom Národnej rady Andrejom Dankom v najnovšom čísle PLUS 7 dní.

Prekvapivé odhalenie o Dankovi a Tomášovi: Dnes sa nemôžu zniesť, kedysi spolu bývali!
Zdroj: Plus 7 dní

Viac o Andrejovi Dankovi na Pluska.sk: