Tip na článok

Prekvapivý kandidát: Šéfom RTVS chce byť aj známy exmoderátor!

Bývalý reportér a moderátor Richard Dírer je ďalší zo záujemcov, ktorí budú súťažiť o post riaditeľa Rádia a televízie Slovenska.

Galéria k článku (8 fotografií )
Kandidáti: O RTVS bude boj.
Václav Mika: Chcel by RTVS viesť aj naďalej.
Jaroslav Rezník: Z TASR by chcel šéfovať RTVS.

Dírer momentálne pôsobí na Finančnom riaditeľstve SR, kde šéfuje Centru komunikácie a podpory. Má bohaté skúsenosti s médiami, tri roky viedol rádio Best FM a predtým bol riaditeľom spravodajstva a publicistiky TA3. Skúsenosti má aj z práce v STV, kde pôsobil od roku 2003 do 2006. "Rozhodol som sa aj kvôli svojim skúsenostiam, ktoré som nadobudol v médiách,“ vraví Dírer. V projekte opisuje nový víziu pre RTVS v tomto storočí, teda nástup do online a jednotlivým jeho zložkám, avšak pri zachovaní televízneho vysielania.

Siedmi zabojujú

Viesť RTVS chcú aj súčasný riaditeľ Václav Mika, šéf TASR Jaroslav Rezník, bývalá riaditeľka Markízy Zuzana Ťapáková, marketér Fedor Flašík, bývalý podpredseda Rady pre vysielanie a retransmisiu Peter Abrahám a exšéf agentúry Creo/Young & Rubicam Michal Ruttkay.

Počas diskusií o rádiotelevízii padali aj mená bývalého ministra kultúry Daniela Krajcera či poslanca Karola Farkašovského. To, či sa nakoniec prihlásili, bude zrejmé zajtra. Prihlášky do tendra na generálneho riaditeľa totiž majú uzávierku dnes. Záujemcovia budú neskôr prezentovať svoje projekty o tom, ako by chceli viesť RTVS. Parlament bude nového šéfa televízie voliť 22. júna.

Čítajte viac

VIDEO Plus 7 Dní