So Smerom vraj nepôjdu do koalície, ani keby z neho rovno odišiel Robert Fico. „Smer je jedna veľká zlodejská rodina, kde kradli prakticky od rána do večera,“ hovorí v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ predseda SaS, Richard Sulík a dodáva, že s opozičnými stranami z Paktu o neútočení majú stovky spoločných názorov. Ako premiéra si vie predstaviť kohokoľvek z opozície, no koľko percent jeho strana získa, tipovať nechce.

Keby vaša strana zostavovala vládu, koho by ste nominovali na post premiéra?

Toho, kto získal z koalície najviac percent.

Keby to bola SaS?

Tak by som to bol ja. Horšie veci sa v živote stávajú (smiech).

Z iných strán si viete koho predstaviť?

Kohokoľvek, len musí byť splnená jedna podmienka. A síce, že musí mať strana, ktorú zastupuje, najsilnejší mandát. Vtedy nie je o čom diskutovať. Viem si na mieste premiéra predstaviť Andreja Kisku, takisto Alojza Hlinu aj ďalších.

S kýmsi neviete predstaviť spoluprácu alebo ju úplne vylučujete?

Smer, SNS a ĽSNS.

Prečo?

Pri každej sú iné dôvody. Smer a SNS spája to, že strašne kradli. Najmä Smer je jedna veľká zlodejská rodina, kde kradli prakticky od rána do večera. Máme možnosť to vidieť aj zo zverejnených nahrávok. Kde sa Počiatek sťažuje, že Slota z SNS ukradol a nepodelil sa s Ficom. To sú strašidelné veci. Za toto sa ide okamžite do vyšetrovacej väzby. Tieto strany pre nás neprichádzajú do úvahy. U ĽSNS je to zasa pomýlené. Chcú vystúpiť z EÚ, z NATO, chcú zoštátňovať. Ich program je samé rozdávanie, ale nehovoria, z čoho. Dve a dve nie je sedemnásť. A navyše u ĽSNS ide aj o to, že niektorých ich členov nemôžete nazvať inak, než fašistami. Keď rozprávajú, že 6-miliónov mŕtvych Židov je rozprávka alebo, že Hitler nezačal vojnu. No čo už s takými ľuďmi? Nemajú tu čo robiť.

Vylučujete akúkoľvek spoluprácu so Smerom, aj keby zo Smeru odišiel Robert Fico?

Áno. To je skrátka firma, lebo Smer je firma, ktorá vznikla na popud akcionárov, ktorí tam vložili peniaze a potom ich tisícnásobne vzali späť. Je to jedna zločinecká banda, ktorá bola založená z čiernych peňazí. V slušnej spoločnosti by takéto niečo vôbec neexistovalo. Je vylúčené, aby sme s touto stranou išli do koalície.

Viac o politike, o fungovaní budúcej možnej koalície, ale aj o Rómoch sa dočítate v rozhovore s Richardom Sulíkom v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ >>

FOTO Richarda Sulíka z mladosti v GALÉRII >> Spoznali by ste ho?

Mohlo by vás zaujímať: