S jachtármi zo Slovenska to je ako na húsenkovej dráhe. Svoju novú loď si zaobstaral hokejista Marián Gáborík a medzi vyznávačov luxusných jacht sa cez leto zaradil aj minister hospodárstva Richard Sulík. Šéf parlamentu Boris Kollár sa svojej nákladnej bárky zbavil a vyzeralo to, že podobný osud postretne aj neslávne slávnu jachtu Mariana Kočnera, ktorý je už tri roky za mrežami.

 

Jachtu Sunseeker model Ferretti Custom Line 112 mohol Kočner kúpiť za štyri milióny eur. Loď s menom Pegas má tridsaťštyri metrov, päť spální, desať postelí a dve pullman postele pre deti. Úctyhodný je výpočet aj ďalšieho príslušenstva - dva vodné skútre, dva seaboby, štyri paddleboardy, rýchly gumený čln pre desať osôb, vodné lyže, wakeboard či motorový jetsurf. V porovnaní s Kočnerovou jachtou sú tie ostatné chudobnejšie príbuzné.

„Je to stále len loď, nie jachta. Skutočná jachta sa začína od 150 stôp, to je asi 50 metrov. Keď vedľa našich lodiek, ktorým ja hovorím ‚člunky‘, zaparkuje skutočná jachta, tak potom by ste videli, čo je sila,“ chvastal sa pred rokmi Koč­ner svojimi znalosťami.

Medzitým vyšlo najavo, že oficiálnou vlastníčkou luxusnej jachty sa v roku 2016 stala Kočnerova exmanželka Karolína. No po zatknutí kontroverzného podnikateľa bola loď kotviaca v chorvátskom prístave Marina Lav podľa medializovaných informácií na predaj za 3,7 milióna eur. Podľa našich informácií však loď nehrdzavie v chorvátskom prístave, ale rodina a priatelia Karolíny Kočnerovej ju naďalej aktívne využíva.

FOTO miliónovej Kočnerovej jachty nájdete v GALÉRII >>