Začiatkom februára si premiéru tragikomédie Kocúrkovo nenechala ujsť prezidentka Zuzana Čaputová s partnerom Jurajom Rizmanom, dcérou Emmou a matkou Katarínou Strapákovou. „Kocúrkovo je lepšie vidieť v divadle, ako v ňom žiť. Aj po dvesto rokoch stále aktuálne, vtipné aj smutné, úplne nové a pritom tak dôverne známe,“ pochvaľovala si umelecký zážitok. Réžiu slovenskej klasiky naštudoval Rastislav Ballek, ktorý je s dramaturgom Petrom Pavlacom aj spoluautorom konceptu a scenára.

V čase, keď naša hlava štátu sedela v činohre, vo vedľajšej sále baletu sa odohrávala inscenácia Nureyev o legendárnom tanečníkovi Rudolfovi Nureyevovi, ktorú do Bratislavy prinieslo Štátne divadlo Košice.

Príbeh o človeku, ktorý odmietol skrotiť svoj tatársky temperament a vzoprel sa aj sovietskej diktatúre, aby mohol dobyť svet, zas sledovala ministerka kultúry Natália Milanová.

Autorom a choreografom pozoruhodného predstavenia je niekdajší riaditeľ SND Ondrej Šoth, ktorý teraz šéfuje divadlu v Košiciach. Ministerku kultúry a mnoho iných pozvaných celebritných osobností na pôde našej prvej scény privítal osobne.

Vidieť našich mocipánov v divadelnom prostredí vraj nie je nič výnimočné. „Politikov tu v ostatnom období stretáme naozaj často. Nie sú to pritom oficiálne návštevy. Kúpia si lístok a sedia medzi ostatnými divákmi. Najčastejšie k nám chodí Boris Kollár a Eduard Heger,“ povedali nám v SND.

Prezidentka Čaputová a ministerka Milanová medzi celebritami: Zábery z párty vo FOTO GALÉRII