Tip na článok
Vodička Mercedesu Lešková (na snímke s poslancom Drobom) z miesta nehody ušla a vrátila sa až po vyše hodine.

Priateľka poslanca Drobu Lešková oškrela Mercedesom BMW-čko a ušla

Konflikty vodičov luxusných áut sú na cestách temer pravidlom. Priateľka poslanca sa dala po roztržke na útek - vraj zo strachu.

Galéria k článku (4 fotografie )
Poslancova partnerka: Katarína Lešková a Juraj Droba tvoria pár. Poslanec bol v čase nehody v cudzine.
Škoda za stovky eur: Vznikla na aute stavebného inžiniera.
Mercedes: Jeho vodička z miesta nehody ušla a vrátila sa až po vyše hodine.

Februárová roztržka vodičov luxusných áut v centre Bratislavy patrila svojho času medzi najsledovanejšie správy. Bývalý policajt v Bentley sa dostal do sporu s talianskym vodičom BMW.

Padli štipľavé slová, údery a došlo aj na autá. Expolicajt a Talian však neboli prví ani poslední šoféri, ktorí sa rozhodli riešiť problém na ceste po svojom. Odborníci varujú, že na cestách pribúda vodičov, ktorí nezvládajú vlastné emócie.

Muž verzus žena

Ďalším príkladom je roztržka, ktorá sa odohrala pred pár týždňami v hlavnom meste neďaleko Prezidentského paláca. Zaujímavé je, že tentoraz jej hlavnými protagonistami nie sú muži, ako býva v podobných prípadoch zvykom.

Na ceste sa síce stretli dva luxusné automobily, no za volantom jedného z nich sedela žena. Ani táto skutočnosť však nemení nič na tom, že určiť, kto je agresor a kto obeť, je rovnako ťažké ako v medializovanom konflikte medzi expolicajtom a Talianom.

Prípad má aj po vyše mesiaci od nehody na stole vyšetrovateľ a nik z dvojice aktérov zatiaľ nebol obvinený. Podľa našich zistení však nie je vylúčené, že v dohľadnom čase môže obvinenie padnúť.

Účastníkom januárového konfliktu je stavebný inžinier Ľubomír Lajoš, šofér BMW X6, a manažérka Katarína Lešková, vodička Mercedesu triedy R, ktorú vídať na spoločenských akciách po boku poslanca Národnej rady Juraja Drobu.

„Stretli“ sa na jednej z najfrekventovanejších bratislavských križovatiek v čase, keď hlavné mesto neúspešne zápasilo so snehovou kalamitou. Stavebný inžinier išiel zo Štefánikovej ulice cez Hodžovo námestie smerom k Národnej banke Slovenska. Rovnakým smerom išla aj vodička Mercedesu.

„Všetko sa to stalo na mieste, kde sa spájajú dva pruhy v jeden takzvaným zipsovým spôsobom. Mercedes bol presne na mojej úrovni, mal sa zaradiť za mňa. Pani za volantom však stiahla okno a začala mi rozčúlene klopať na auto, aby som ju pustil. Potom nasledoval náraz,“ približuje Ľubomír Lajoš svoj pohľad na udalosť.

Tvrdí, že šoférka sa dala po zrážke na útek. „Sledoval som ju až po Račianske mýto a telefonoval som policajtom. Nadiktoval som im evidenčné číslo auta. Potom ma vyzvali, aby som upustil od sledovania, aby nedošlo k nejakému konfliktu,“ doplnil vodič BMW.

Katarína Lešková nepoprela, že z miesta nehody ušla. „Je pravda, že som klopala na okno, ale slušne som ho poprosila, či ma nepustí. Nejako som sa posunula a oškrela som mu dvere. Ten pán začal byť agresívny, tak som sa zamkla v aute, lebo som tam mala dieťa, a zo strachu som ušla preč,“ vyrozprávala nám svoju verziu udalosti.

Poznamenala, že hneď, ako zaviezla dieťa do škôlky, zatelefonovala na políciu. Pri otázke, prečo ušla z miesta nehody, iba pokrútila hlavou a zopakovala, že ani nevie, ako sa všetko odohralo, ale že mala jednoducho strach.

Čítajte viac:

Bentley verzus BMW: V centre Bratislavy sa pobili expolicajt a Talian

Mala šťastie

Aj keď sa obaja účastníci nehody vrátili na miesto po viac ako hodine, z opisu incidentu sa zdá, že ten, kto mal prísť o vodičský preukaz, je vodička Mercedesu. „Takému šoférovi hrozí v správnom konaní pokuta od 300 do 1 300 eur a zákaz činnosti od jedného do piatich rokov. V blokovom konaní možno za takýto priestupok uložiť pokutu do 650 eur,“ uviedla Tatiana Kurucová z bratislavskej polície.

Katarína Lešková napriek tomu o vodičský preukaz neprišla a dostala iba päťdesiateurovú pokutu. Zisťovali sme, prečo polícia zvolila taký mierny trest a na výstrahu nesiahla po prísnejšom opatrení, ktoré jej dovoľuje zákon.

„V čase príchodu policajnej hliadky sa na mieste nachádzali obaja jej účastníci a mali už vypísané tlačivá o škodovej udalosti,“ napísala nám policajná hovorkyňa Kurucová.

Ani jeden z účastníkov nehody podľa nej nenamietal proti postupu polície, čo potvrdili vypísanými tlačivami o škodovej udalosti a uhradením pokuty na mieste. V opačnom prípade by museli policajti začať udalosť vyšetrovať ako útek z miesta zrážky a muselo by prebehnúť dokazovanie. V prípade dokázania viny by šoférka prišla o vodičský preukaz a dostala by aj oveľa prísnejší peňažný trest.

Aj keď sa Ľubomírovi Lajošovi trest pre temperamentnú vodičku a partnerku poslanca parlamentu máli, prípad je uzavretý. Všetko by bolo inak, keby policajtom na mieste útek ohlásil a žiadal by vyšetrovanie. Oprava auta ho vyšla na viac ako tisícpäťsto eur.

VIDEO Plus 7 Dní