A zatiaľ čo štát na súde v niekoľko rokov trvajúcom procese chránil svoj neoprávnene odcudzený majetok, ten istý štát uzatváral s firmou Viliama Ondrejku ViOn a.s. lukratívne miliónové zmluvy. Tú najčerstvejšiu za takmer 2,7 milióna eur s firmou ViOn a.s. uzavrela prednedávnom v tichosti štátna firma MH Invest.

Čítajte viac:

Súd rozhodol: Primátorka Zlatých Moraviec sa podnikateľ sú vinní

Súhrnne tak Ondrejkova spoločnosť získala počas trvania súdneho procesu kontrakty od štátu v sume prevyšujúcej desať miliónov eur. “Toto už je úplný absurdistan. Štát dáva lukratívne zákazky firme patriacej človeku, ktorý ho pripravil o pozemky a odsúdili ho za to. Kde to žijeme?” rozčuľujú sa nespokojní zamestnanci ministerstva hospodárstva, ktoré je spoločníkom MH Investu.

Trnavský župan Pavol Sedláček a Viliam Ondrejka - otvárajú novú budovu TSK za 15 mil. eur. Foto: TASR

Ten miliónovú zmluvu s ViOn a.s. podpísal. Za 2,7 milióna má ViOn dodať parkovisko s štrkovú plochu, prípojky vodovodu, splaškovej a dažďovej kanalizácie, trafostanicu a nízkonapäťovú prípojku. Štát však v čase konania procesu so Serafínou Ostrihoňovou a Viliamom Ondrejkom uzatváral aj ďalšie lukratívne kontrakty za ďalšie milióny eur.

Len za rekonštrukciu bratislavskej Reduty pre Slovenskú filharmóniu dostala zlatomoravecká firma milióny. Na oplátku zasa v Redute oslávil Viliam Ondrejka svoju päťdesiatku a na klavíri mu hral sám šéf filharmónie Marián Lapšanský.

Viac sa o jednotlivých obchodoch dočítate v najbližšom vydaní PLUS 7 DNÍ