"Snažím sa schudnúť," vybalil bez otáľania Andrej Danko (47), keď sme sa ho spýtali na jeho snahu zbaviť sa pár kíl. Samozrejme, nazbieraného tuku, najmä toho zo zimy, sa zbavuje ťažko. A pred päťdesiatkou už metabolizmus nefunguje tak, ako za mladi. Akú stratégiu teda zvolil bývalý predseda parlamentu?

"Denne prejdem aj 10 kilometrov a dávam si pozor na stravu," prezradil šéf SNS a zároveň dodal, že sa mu podarilo zhodiť už 8 kilogramov. Danko je známy svojimi potulkami po Slovensku, kedy primárne navštevuje svojich potencionálnych voličov či primátorov miest a starostov obcí. Práve z týchto výletov zásobuje svojich fanúšikov rôznymi fotografiami pri jedle. Držkovej a gulášu je však zrejme koniec. To by Dankovi poradil nejeden výživový poradca či osobný tréner.

Jednej neresti sa mu zbaviť nepodarilo. Hoci nemusí mať priamy vplyv na prírastok na váhe, zdraviu prospešná nie je. "Občas si dám cigaru," nerobil tajnosti Danko. Nedávno národniar zaujal na sociálnych sieťach videom, kde predviedol čokoládové opálenie. O tom, že bol na dovolenke a oddychoval však nechce ani počuť. "Bol som pracovne na Malte," odpovedal stroho na našu otázku. Čo presne tam robil a či mal so sebou aj spoločnosť neprezradil.

Fotku Danka na pracovnej ceste na Malte nájdete v galérii