Nová práca a s ňou poriadok v súkromí? Petra Kažimíra za posledné roky vnímali ako šťastlivca. S ministerstvom financií pod jeho vedením sa veľa škandálov nespájalo, slovenský financmajster si svojím pôsobením vyslúžil aj rešpekt v Európskej únii. Vo funkcii sa mu narodili dve deti.

Turbulentné časy

Kažimír si ako jeden z mála zástupcov vlády vyslúžil občasnú pochvalu od opozície, lebo o dobrých nápadoch sa nebránil rozprávať ani s „druhým brehom“. V časoch, keď sa dnes už bývalému podpredsedovi Smeru pracovne darilo, v súkromí to nemal ružové. Podľa našich informácií prešiel jeho desaťročný vzťah s moderátorkou Katarínou Koreckou ťažkým obdobím. Ľudia z okolia páru dokonca hovorili o rozchode. Korecká sa vlani v decembri ukázala na televíznej obrazovke nezvyčajne štíhla a vyzerala strhane. Na sociálnej sieti tvrdila, že za jej schudnutím je cvičenie pilates. Keď sme sa jej uplynulý týždeň opýtali, či je ešte v partnerskom vzťahu s ministrom, odpovedala: „Áno, ale zavolajte mi o dve hodiny.“Zachytili sme ju totiž na letisku pred odletom.

Keď sme sa s moderátorkou TA3 spojili opäť, povedala, že nepochopila otázku. „Po prvé, nerozumiem, prečo by som na túto otázku mala odpovedať. Sľubovali ste si nejakú odpoveď? A po druhé, prečo by sme nemali byť.“ Keď sme jej vysvetlili, že z viacerých strán máme informácie o problémoch vo vzťahu, preto sa pýtame, či ešte žijú v jednej domácnosti, Korecká nám núkala k telefónu ministra. „Môžem vám ho dať k telefónu, ak chcete vedieť, či sme spolu v jednej domácnosti. Myslím, že je doma,“ odvetila okolo pol štvrtej popoludní a zasmiala sa. „Neviem, čo vám mám na to povedať, nekomentujem svoje súkromie, nikdy som ho nekomentovala ani nebudem, ale môžem vám povedať, že žijeme spolu v jednej domácnosti a myslím, že aj viete kde,“ dodala. Opýtali sme sa priamo aj na to, či popiera, že mali krízu. „K tomu sa nevyjadrujem,“ odpovedala.

Kedysi: Kažimír s Koreckou sa často objavovali v spoločnosti.
Kedysi: Kažimír s Koreckou sa často objavovali v spoločnosti.
Zdroj: Archív Plus 7 Dní

Sám s deťmi

Fotograf PLUS 7 DNÍ odfotil ministra Kažimíra, ako sa stará o deti. S Koreckou má sedemročnú dcérku a štvorročného syna. Krátko po pol ôsmej ráno obe deti cupitali s otcom do auta so šoférom.  Na rozchod a na to, ako sa páru podarilo problémy zažehnať, sme sa chceli opýtať aj nového guvernéra Národnej banky Slovenska. V parlamente na hodinu otázok neprišiel a hoci nám ho jeho partnerka núkala k telefónu, odpoveď prišla strohá a cez hovorkyňu. „S Katkou spolu žijeme a bývame už 11 rokov. Spolu vychovávame tri deti a psa. S výchovou psa to ide najľahšie... všetko ostatné, na čo sa pýtate, si zaraďte do priečinka Kecy roka,“znela odpoveď. 

Korecká hovorí, že z novej práce otca svojich detí sa teší. „Viem, že to chcel robiť. Dôležité je, aby bol on spokojný s tým, čo robí, takže mu blahoželám,“ dodala k budúcnosti. Minister v dávnejšom rozhovore spomenul, že z politiky chce odísť aj kvôli súkromiu. Tak sa zdá, že profesionálna zmena mu môže byť na osoh aj v súkromnom živote. Korecká sa pred piatimi rokmi pochválila, že Kažimír ju o ruku požiadal už v roku 2011, teda približne v čase, keď sa im narodila dcéra. Svadba sa chvíľu skloňovala aj po privítaní druhého potomka. Dnes sa o spečatení vyše desaťročného vzťahu mlčí.