Tip na článok
Bystrík K. je v cele predbežného zadržania

Problémy v rodine prezidenta Kisku: Jeho blízky človek skončil v policajnej cele!

Muži zákona zadržali vo štvrtok v Poprade 61-ročného muža, ktorý mal mať nezhody s manželkou. Má ísť o prezidentovho bratranca Bystríka K.

Galéria k článku (6 fotografií )
Miloš Zeman a Andrej Kiska sa viezli v koči.
Prezident Andrej Kiska na pracovnej návšteve Kórejskej republiky.
Na snímke rozlúčka Slovenskej slalomárky Veroniky Zuzulovej v Jasnej.

Políciu si mala na pomoc privolať manželka Bystrík K., ktorá sa ním cítila ohrozená. Podľa našich informácií policajti muža, s ktorým hlava štátu v minulosti aj podnikala, zadržali a umiestnili do cely. K takémuto ráznemu kroku sa rozhodli vraj z toho dôvodu, že Bystrík K. prišiel za manželkou do práce, kde ju mal obmedziť na osobnej slobode. Po strete s ním musela údajne vyhľadať aj lekársku pomoc.

Manželka Bystríka K. musela podľa našich informácií vyhľadať po strete s bratrancom prezidenta vyhľadať lekársku pomoc
Manželka Bystríka K. musela podľa našich informácií vyhľadať po strete s bratrancom prezidenta vyhľadať lekársku pomoc
Emil Vaško

Či polícia Bystríka K. obvinila a ak áno z akého trestného činu zatiaľ nie je známe. Bližšie podrobnosti zisťujeme. Celá záležitosť je mimoriadne háklivá, lebo manželia sú v rozvodovom konaní. Preto treba dôkladne vyhodnocovať všetky kroky, ktoré polícia podnikne.

Bystrík K. je vášnivým poľovníkom
Bystrík K. je vášnivým poľovníkom
TASR

Bystrík K. mal problémy aj pred zhruba troma mesiacmi. Skončil vtedy v rukách lekárov potom, ako rodine oznámil, že sa ide zabiť. Odišiel z domu, pričom manželka sa s ním následne nevedela skontaktovať. Zavolala preto na políciu s tým, že má obavy o manželov život. Muži zákona následne zalarmovali všetky záchranné zložky pod Tatrami. Bystríka K. sa im napokon podarilo nájsť pri hrobe jeho matky.

Prečítajte si tiež:

VIDEO Plus 7 Dní