Buď bude potvrdený rozsudok v prípade vraždy novninára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tým pádom príde k oslobodeniu Kočnera a Zsuzsovej, alebo sa prípad vráti naspäť na Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Toto sú dva možné scenáre, ktoré môžeme očakávať od senátu Najvyššieho súdu SR.

Verejné zasadnutie Najvyššieho súdu SR vo veci odvolania voči rozsudku v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je obžalovaný Marián Kočner.
Zdroj: MATEJ KALINA

Na ostro sledovaný proces sa nachádzajú zástupcovia médii zo Slovenska a zo zahraničia. Nie všetci však môžu zostať v pojednávacej miestnosti, kvôli obmedzeniami súvisiacimi s ochorením COVID-19.  Rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu SR sa očakáva v neskorých popoludňajších hodinách.

Verejné zasadnutie Najvyššieho súdu SR vo veci odvolania voči rozsudku v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. O pojednávanie bol veľký mediálny záujem.
Zdroj: MATEJ KALINA

Verejné  zasadnutie senátu Najvyššieho súdu sa koná bez účasti Aleny Zsuzsovej. Tá dala súhlas na to,aby sa viedlo verejné zasadnutie bez jej prítomnosti. Pred senát Najvyššieho súdu boli eskortovaní len Marián Kočner a Tomáš Szabó.

„Aj vo svojom veku vedel(Ide o nebohého Jána Kuciaka, poznámka redakcie)dať mame pusu na líce, keď prišiel domov,“ prečítal jeden z členov senátu Najvyššieho súdu slová o vzťahu snúbencov a ich rodičov. Krásne spomienky na syna rozcítili mamu zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Mama zavražedenej Martiny Kušnírovej tiež vnímala túto časť citlivo.

V prípade  vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú právoplatne odsúdení strelec Miroslav Marček a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó. Senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil 3. septembra 2020 spod obžaloby v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej obžalovaných Mariána Kočnera a Alenu Zsuzsovú.