Tip na článok
Katarína Procházková

Procházka prišiel o lukratívny sudcovský post. Čo na to hovorí jeho žena?

Rok 2016 si zrejme radšej vymaže zo životopisu. Bývalý predseda strany Sieť Radoslav Procházka (44) napokon nebude ani dodatočným sudcom Všeobecného súdu EÚ. Čo nám k ďalšiemu neúspechu svojho manžela povedala jeho manželka Katarína?

Galéria k článku (14 fotografií )

Rodinné zázemie a lukratívny plat

Musí to byť pre lídra strany Sieť - mimochodom, pamätáte sa na ňu ešte? - naozaj sklamanie. Veď v tejto sudcovskej funkcii by poberal naozaj lukratívny plat. Po dobu šiestich rokov by si mesačne prišiel na vyše 20-tisíc eur. S príplatkami by teda mohol ročne dostávať vyše 310-tisíc eur. Ide skrátka o jedno z najlepšie platených miest v Európskej únii a Procházkovi sa netajili ani tým, že by mali v krajine aj rodinné zázemie - Radoslav tam má sestru a tiež priateľov.

Matej Kalina

Z čias, kedy sa predpokladalo, že ma našliapnuté viesť najsilnejšiu protipólnu stranu k Smeru. Foto: Matej Kalina

Cestu k sudcovskej funkcii Procházkovi škodoradostne zahatal predseda SaS Richard Sulík. Ten v liste upozornil Súdny dvor EÚ na jeho nízky morálny kredit a na netransparentné financovanie jeho dvoch politických kampaní.

Nuž, zjavne mu to k vysnívanej stoličke nepomohlo. Ba dokonca ani to, že na oltár kariéry obetoval vlastnú stranu, keďže podľa politológov sa Procházka vzdal potápajúcej sa Siete práve za lukratívne kreslo.

Tony Štefunko

Ďalší exces: "Vám musí j...ť, chalani," vyjadril sa bývalý gazda. Foto: Tony Štefunko

Kandidatúru Radoslava Procházku na dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ navrhol člen predsedníctva SAK advokát Ján Havlát, ktorý je nominantom vlády v Súdnej rade. Aj to až po tom, ako odmietli iných - podľa mnohých - možno aj kvalifikovanejších kandidátov. Že im kalkul nevyšiel, je jasné až dnes.

Sme už súkromné osoby

Zaujímalo nás, ako sa k neúspechu stavia Procházkova nežnejšia polovička. Manželka Katarína (31), ktorá ho už roky podporuje a po jeho boku stála aj počas neúspešnej prezidentskej kampane, na našu otázku reagovala slovami: „Nebudem to komentovať. Nehnevajte sa.“

Milo, ale stručne odbila aj otázky o prípadných ďalších plánoch svojho muža: „Môj manžel, ako aj ja, sme súkromné osoby, a tak sa pre médá vyjadrovať nemusíme.“

Rozvod?

Už dávnejšie sa šíria reči, že to v ich manželstve škrípe a že právnička Katarína mala zvažovať dokonca rozvod.

Krízu vo vzťahu síce priznala, ale žiadosť o rozvod vraj nepodala. „Ak mám byť úprimná, posledný polrok až rok patril v našom manželstve k tým dobrým obdobiam. Reči o našom rozvode sú úplne mimo,“ tvrdila nedávno pre PLUS 7 dní Katarína Procházková. Či sa kariérny neúspech podpíše aj na ich súkromí, je už len na nich dvoch.

VIDEO Plus 7 Dní