Rodinné zázemie a lukratívny plat

Musí to byť pre lídra strany Sieť - mimochodom, pamätáte sa na ňu ešte? - naozaj sklamanie. Veď v tejto sudcovskej funkcii by poberal naozaj lukratívny plat. Po dobu šiestich rokov by si mesačne prišiel na vyše 20-tisíc eur. S príplatkami by teda mohol ročne dostávať vyše 310-tisíc eur. Ide skrátka o jedno z najlepšie platených miest v Európskej únii a Procházkovi sa netajili ani tým, že by mali v krajine aj rodinné zázemie - Radoslav tam má sestru a tiež priateľov.

Procházka prišiel o lukratívny sudcovský post. Čo na to hovorí jeho žena?
Zdroj: Matej Kalina

Z čias, kedy sa predpokladalo, že ma našliapnuté viesť najsilnejšiu protipólnu stranu k Smeru. Foto: Matej Kalina

Cestu k sudcovskej funkcii Procházkovi škodoradostne zahatal predseda SaS Richard Sulík. Ten v liste upozornil Súdny dvor EÚ na jeho nízky morálny kredit a na netransparentné financovanie jeho dvoch politických kampaní.

Nuž, zjavne mu to k vysnívanej stoličke nepomohlo. Ba dokonca ani to, že na oltár kariéry obetoval vlastnú stranu, keďže podľa politológov sa Procházka vzdal potápajúcej sa Siete práve za lukratívne kreslo.

Procházka prišiel o lukratívny sudcovský post. Čo na to hovorí jeho žena?
Zdroj: Tony Štefunko

Ďalší exces: "Vám musí j...ť, chalani," vyjadril sa bývalý gazda. Foto: Tony Štefunko

Kandidatúru Radoslava Procházku na dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ navrhol člen predsedníctva SAK advokát Ján Havlát, ktorý je nominantom vlády v Súdnej rade. Aj to až po tom, ako odmietli iných - podľa mnohých - možno aj kvalifikovanejších kandidátov. Že im kalkul nevyšiel, je jasné až dnes.

Sme už súkromné osoby

Zaujímalo nás, ako sa k neúspechu stavia Procházkova nežnejšia polovička. Manželka Katarína (31), ktorá ho už roky podporuje a po jeho boku stála aj počas neúspešnej prezidentskej kampane, na našu otázku reagovala slovami: „Nebudem to komentovať. Nehnevajte sa.“

Milo, ale stručne odbila aj otázky o prípadných ďalších plánoch svojho muža: „Môj manžel, ako aj ja, sme súkromné osoby, a tak sa pre médá vyjadrovať nemusíme.“

Rozvod?

Už dávnejšie sa šíria reči, že to v ich manželstve škrípe a že právnička Katarína mala zvažovať dokonca rozvod.

Krízu vo vzťahu síce priznala, ale žiadosť o rozvod vraj nepodala. „Ak mám byť úprimná, posledný polrok až rok patril v našom manželstve k tým dobrým obdobiam. Reči o našom rozvode sú úplne mimo,“ tvrdila nedávno pre PLUS 7 dní Katarína Procházková. Či sa kariérny neúspech podpíše aj na ich súkromí, je už len na nich dvoch.