Robert Fico čelil kritike nielen pre protiprávne správanie majiteľa bytu, ale tiež sa špekulovalo, z čoho vlastne luxusný apartmán platí.

A tak - ako častokrát predtým - aj teraz ho podržala jeho manželka Svetlana. Fico sa nikdy netajil tým, že v ich domácnosti drží kasu jeho žena, odborníčka na občianske právo. Pamätníci si isto spomenú na luxusné hodinky za 20 tisíc eur na ruke sociálneho demokrata. Áno, aj tie mu mala údajne kúpiť jeho milujúca manželka.

Nenápadné útle žieňa, ktoré sa médiám roky úspešne vyhýbalo, stálo po jeho boku vždy vtedy, keď to najviac potreboval. Ficovci sa zoznámili ešte počas štúdia práva, jeho napokon zlákala politika, manželka Svetlana ostala verná akademickej pôde. Štíhla brunetka si vybudovala úspešnú kariéru na Právnickej fakulte v Bratislave. Dnes už má Fico doma novopečenú profesorku, ktorá by pre svojich študentov mala byť morálnym vzorom. A ako sa na jej pobyt v byte daňového podvodníka pozerajú jej kolegovia právnici?

„Z právneho hľadiska nájomca zodpovedá za včasné platenie nájomného a za šetrné užívanie predmetu nájmu. Nájomca nezodpovedá za prípadnú trestnú činnosť prenajímateľa. Zásadu individuálnej trestnej zodpovednosti uznávajú všetky demokratické štáty sveta,“obhajoval kolegyňu Ficovú dekan právnickej fakulty Eduard Burda.

Nuž, nikto predsa pani Ficovú neobviňuje za trestnú činnosť páchanú Bašternákom. Otázka smerovala k tomu, či fakt, že žije pod strechou daňového podvodníka, nemá vplyv na jej morálnu bezúhonnosť.

Prečo vlastne dvaja úspešní právnici a manželia Ficovci, ktorí sa netajili luxusným životným štýlom, roky žili v byte daňového podvodníka a radšej čelili kritike? 

Viac si prečítate v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ >>

Mohlo by vás zaujímať: