Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta nepodal odvolanie na Najvyšší súd (NS) SR voči verdiktu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý Štefana Ágha v kauze falšovania zmeniek TV Markíza odsúdil 12. októbra na 13-ročný nepodmienečný trest. TASR to potvrdil Šanta.

"Odvolanie som v danej veci nepodal, pretože predmetný rozsudoķ ŠTS Pezinok považujem za dôvodný a zákonný v celom jeho rozsahu," zdôraznil.

Šanta už po vynesení rozsudku pre médiá uviedol, že nemá zásadné výhrady voči verdiktu. Či dovolanie podá na NS SR Štefan Á. a aj jeho obhajca Štefan Neszméry nie je zatiaľ známe.

Ágh by si mal spomínaný trest odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. On ani jeho obhajca Neszméry sa na vyhlásení verdiktu 12. októbra nezúčastnili.

FOTO zo súdov ku kauze zmenky v GALÉRII

Zároveň súd previnilcovi vtedy uložil peňažitý trest vo výške 5000 eur a ochranný dohľad. Pokiaľ by ho nezaplatil, súd určil náhradný trest v rozmedzí piatich mesiacov väzenia. Súd ho uznal za vinného z obzvlášť závažného trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolupáchateľstvom.