Kotlebovci znepríjemnili život vodičom v Petržalke. Muži zákona to rýchlo vyriešili. „Krátko pred 11.00 h sa približne 12 motorových vozidiel pokúsilo blokovať premávku na Panónskej ulici v smere do mesta,“ informovali bratislavskí krajskí policajti na sociálnej sieti.

Autobusové linky Dopravného podniku Bratislava (DPB) tu stáli od 10.54 do 11.14 h. „Polícia však situáciu rýchlo vyriešila a cestu sprejazdnila,“ pre TASR to potvrdili z DPB.

„Po príchode hliadok PZ na miesto vodiči viacerých vozidiel uposlúchli výzvy policajtov a v jazde pokračovali. Premávka bola sprejazdnená v ľavom jazdnom pruhu krátko pred 11.15 h. Na mieste zostali stáť tri motorové vozidlá, s vodičmi ktorých v súčasnosti komunikujú príslušníci PZ,“ opísali situáciu muži zákona.

VIDEO z blokády Panónskej cesty:

Protest na Hodžovom námestí v Bratislave je podľa polície zatiaľ pokojný. "Doterajší priebeh zhromaždenia je bez prípadov narušenia verejného poriadku," uviedla bratislavská polícia na sociálnej sieti.

Pred Prezidentským palácom, na ohlásenom proteste, demonštrujú zatiaľ desiatky ľudí. Organizátori demonštrácie deklarujú, že chcú na Hodžovom námestí zotrvať až do 28. augusta. Dovtedy majú oficiálne ohlásené protesty. Tvrdia, že neprišli vyvolávať konflikty, ale chcú slušne komunikovať a vyjadriť svoj nesúhlas s opatreniami v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 či s očkovaním proti ochoreniu. Na mieste je aj štátna a mestská polícia. Okraj námestia lemujú policajní ťažkoodenci. Polícia deklaruje, že bezpečnostnú situáciu v Bratislave od ranných hodín monitoruje a priebežne vyhodnocuje.

Desiatky ľudí stoja aj na Námestí slobody, na neohlásenej demonštrácii. Zasahovala tam už bratislavská mestská polícia, ktorá riešila zabratie verejného priestoru, keďže demonštrujúci si tam rozložili stany. Táto skupina demonštrujúcich sa zatiaľ nechce spojiť s protestom na Hodžovom námestí. Ráno avizovala, že chce zablokovať komunikácie v Bratislave, zatiaľ však k tomuto nedošlo.

DPB označuje situáciu v meste v súvislosti s protestmi za pokojnú a linky mestskej hromadnej dopravy premávajú aktuálne podľa grafikonu.

AKTUALIZOVANÉ:

Policajní ťažkoodenci i ďalší policajti zasiahli proti skupine demonštrantov, ktorá nakrátko zablokovala cestu pri Hodžovom námestí v Bratislave. Polícia demonštrantov vytlačila späť z cesty na námestie pred Prezidentský palác a snaží sa im brániť v ďalšej blokácii cesty. V centre Bratislavy sa začali tvoriť kolóny a obmedzená je aj mestská hromadná doprava (MHD). Na Hodžovo námestie prišla aj skupina protestujúcich, ktorá demonštrovala na neohlásenom proteste na Námestí slobody.

"V čase po 12.00 h vošlo viacero osôb z verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí na vozovku v blízkosti zastávky MHD a pokúsili sa zablokovať premávku v smere na Štefánikovu ulicu. Poriadkoví policajti bezodkladne začali tieto osoby vyzývať, aby opustili priestor cestnej komunikácie a následne ich začali vytláčať na miesto mimo vozovky," uviedli bratislavskí policajti. Na miesto prišli aj zdravotní záchranári, keďže jedna z protestujúcich sa po zásahu polície sťažovala na zdravotné problémy.

Dopravný podnik Bratislava informuje, že pre blokáciu cesty a zásah polície musel prerušiť premávku liniek 203, 207 a 212 od zastávky Hodžovo námestie smer Búdková a Červený most.

Organizátor ohláseného protestu na Hodžovom námestí vyzval účastníkov štrajku, aby sa vrátili späť na Hodžovo námestie a prestali blokovať cesty. Chce podľa vlastných slov situáciu riešiť vyjednávaním, inteligentne a slušne. "Máme pripravený plán, podľa ktorého budeme postupovať. Nechceme, aby nás nazývali dezolátmi a opicami," povedal na pódiu. Dištancuje sa od správania demonštrujúcich, ktorí zablokovali cestu. Došlo aj k slovnej výmene medzi organizátormi protestov z Hodžovho námestia a neohláseného protestu z Námestia slobody. Organizátori z Hodžovho námestia vyčítali tým z Námestia slobody, že prišli narušiť doteraz pokojný priebeh protestu pred Prezidentským palácom.

Demonštrujúci z Námestia slobody chceli taktiež zablokovať cestu pri Námestí slobody. Polícia však včas zasiahla a protestujúcich vytlačila späť na chodník. Tí sa však postupne presunuli pred Prezidentský palác.

FOTO z dnešného protestu v GALÉRII

V Bratislave sa posledné týždne protestuje proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu, proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej i médiám. Počas doterajších demonštrácií sa protestujúci dostali až k vstupným dverám parlamentu či na niekoľko hodín zablokovali cesty v centre hlavného mesta. Polícia preto čelila kritike.