Keď si prvýkrát sadla na lavicu obžalovaných, tvár si zakrývala papiermi, no neskôr sa zoči-voči Kuciakovcom a Zlatici Kušnírovej rehotala a vypľazovala jazyk. Už na prvý pohľad sa na Alene Zsuzsovej podpísala väzba – vlasy mala riedke a mastné a pribrala. Z niekdajšej „sexi volavky“ zostal len prerobený chrup. Zsuzsová sa pri vychádzaní z leopeldovskej väznice maskovala čiernou mikinou s kapucňou a rúškom. V rukách mala pár tašiek so svojimi vecami. Slobody sa nadýchala len nakrátko. Potom, čo Špecializovaný trestný súd v Pezinku prepustil Zsuzsovú z väzby na slobodu, ju opäť mali v rukách muži zákona. Zsuzsová totiž figuruje v prípadoch ďalších vrážd.

PRVÉ FOTO Aleny Zsuzsovej ako vychádza z leopoldovskej väznice v GALÉRII

Súd Zsuzsovú oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Predsedníčka senátu Ružena Sabová odôvodnila, že nebolo dokázané, že skutok, za ktorý boli obžalovaní, spáchali.

Zsuzsovú zadržalo policajné Lynx Commando 28. septembra 2018 v dome na Okružnej ulici na Leteckom poli v Komárne. Následne bola 30. septembra 2018 ako obvinená vzatá do väzby, z ktorej ju dnes prepustili a vzápätí ju zadržali policajti opäť, pretože je obvinená a obžalovaná v prípadoch ďalších vrážd. Ako sprostredkovateľka je obžalovaná v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternák, ktorého 9. júla 2010 zastrelili pred vlastným domom. Obvinená je aj z príprav vrážd prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica

Prečítajte si tiež: