Bývalý tenista Ján Krošlák (46) reprezentoval Slovensko na olympiáde aj v Davis Cupe, do parlamentu zasadol vo farbách OĽaNO pred rokom. Za uplynulé mesiace sme síce o ňom veľa nepočuli, no teraz sa to rozhodol zmeniť. "Rozhodol som sa vypustiť gina z fľaše, lebo už ma nebaví stále obhajovať a vysvetlovať freestyle jedného človeka. Už ma nebaví pozerať do očí priateľom, ktorí pri pohľade na mňa vidia automaticky nášho šéfa a klopkajú si neveriacky prstom na čelo," uviedol vo štvrtok Krošlák na sociálnej sieti.

Ľudia by nemali premiéra nenávidieť

Poslanec vraj čakal rok, úprimne medzitým veril,  že "náš premiér dorastie do svojho kresla". "Mal plné právo po voľbách stať sa premiérom a všetci sme mu to priali, zaslúžil si to za ten boj, ktorý viedol dlhé roky proti korupcii v politike," napísal Krošlák. "Ale čas uteká a kreslo je stále veľké. Argumentom a frázam, že on sa zmení, on dorastie do toho kresla, naučí sa vládnut, tlak na neho je enormný, poučí sa z vlastných chýb už prestavam veriť."

"Naše deti potrebujú vzory, ktoré ich budú ťahať dopredu," ospevoval Igor Matovič  bývalého tenistu pred parlamentnými voľbami. Podľa Jána Krošláka sa však karta obrátila. Nepáči sa mu, že jeho líder uráža vlastných. "Neuvážené, provokujúce a niekedy infantilné statusy aj napriek radeniu poradcov zo všetkých strán stále pokračujú. Urážanie ľudí, one man napady, agresívny spôsob boja, akoby sme boli v opozícii, tiež stále pokračuje. Z politického marketingu a freestylu premiéra sa stáva diagnóza, ktorá má charakter veľkej alergie väčšiny Slovákov na jeho osobu. Úplne podporujem túto vladu, vážim si ťažkú prácu všetkých ministrov, väčšina mojich kolegov poslancov sú múdri, čestní ľudia, a preto si myslím, že nepatria všetci do jedného vreca. Dobrý premiér má ľudí spájať a nie rozdelovať. Ľudia by ho mali mať radi alebo rešpektovať a v najhoršom prípade s ním nesúhlasiť, ale nie nenavidieť," domnieva sa Ján Krošlák.

Za pokles preferencií OĽaNO nemôže podľa poslanca koaličnej strany korona.  "Veľká väčšina Slovákov nie sú hlúpaci, priamo to súvisí so spravaním premiéra. Je zjavné, ze 10 percent voličov ho nenávidí a možno 10 percent miluje, vadí mi však, ze 80 percent Slovákov sa chytá pri pohľade na jeho statusy alebo vystupy v televízii neveriacky za hlavu a pocitovo sa pomaly, ale isto preklápaju k tej sklamanej a negatívne naladenej skupine Slovákov. Tento proces je nezvratný aj napriek tomu, ze OĽaNO plní, čo sľúbilo," uvádza Ján Krošlák v rozsiahlom statuse a na záver naznačuje: "Poslanci OĽANO nie sú žiadne ovce, majú vlastne názory a sú medzi nami aj takí, ktorí majú na to, aby viedli tuto krajinu lepšie."

Krošlákov status v plnom znení si prečítajte v GALÉRII >>