Šéf strany Sieť Radoslav Procházka aj po voľbách pokračuje vo svojom mätúcom vyjadrovaní o potenciálnej spolupráci so stranou Smer. Hoci opakovane poprel rokovanie s Robertom Ficom o zostavovaní vlády, jeho odporujúce si výroky do záhady príliš veľa svetla nevnášajú. Posúďte sami.

Čo povedal:

  • v pondelok 7. marca

Po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom v Prezidentskom paláci: „Strana Sieť sa na rokovaniach so Smerom-SD o zostavení vlády nezúčastní... Nemáme dôvod na rokovanie so Smerom-SD.“

Po otázke novinárov, či sa stretol s premiérom Robertom Ficom: „Nie.“

Po opakovanej otázke, či sa s Ficom stretol:„Stretol som sa. Boli sme spolu včera...“

Novinárka: „Niekde mimo televíznych debát.“

Procházka:„Nie.“

  • v stredu 9. marca 2016

Priznal, že sa v nedeľu (6. marca) stretol s podpredsedom Smeru Robertom Kaliňákom. „Stretnutie bolo absolútne nedôležité. Aj jeho výsledok, aj jeho priebeh...“ „Kde som bol alebo nebol, nie je vaša vec, ale vec mojej strany, mojich voličov. Nerokoval som s Robertom Ficom o zostavení vlády.“

Beblavému stačí aj mandát

Tak či onak, po mysterióznych vyjadreniach svojho šéfa rupli nervy aj Miroslavovi Beblavému, ktorý operatívne zareagoval a vzdal sa funkcie podpredsedu strany.

„Dôvodom je vážne narušenie mojej dôvery v predsedu strany Radoslava Procházku, ktoré vyplýva nielen z medializovaných informácií, ale aj z priebehu pondelkového predsedníctva strany," uviedol popoludní na svojom facebookovom profile.

V súvislosti s poslaneckým mandátom však už taký radikálny nebol.V parlamente ostáva.

A čo si o tom myslíte vy?

09.03.2016 19:28 zinazyna:Aspoň vidíme ako im chutí moc,už im ani na voličoch nezáleží.09.03.2016 19:28 lubo:Všetkým ide o koryto určite sa dohodnú ked nie soSulíkom tak s Ficom určite09.03.2016 18:32 Miňo:Beblavý sa už videl minimálne ministrom školstva ,alebo predsedom parlamentu ale voľby ukázali niečo iné, ak chce niečo dosiahnúť a aby to trvalo 4 roky bude musieť ísť so Smerom, Mostom a SNS do vlády, druhá strana sa rýchlo rozpadne09.03.2016 18:23 Vika:Pán Beblavý vstúpil do strany,ktorá mala vysoké preferencie.Voľby im však dali po nose.Som zvedavá,kde sa pritúli,ku ktorej strane,ktorá má vyššie percentá a bude zas môcť diskutovať o všetkom a všetko kritizovať.Na to je odborník!09.03.2016 18:23 Anna:Má vôbec Procházka titul. Ani to mu neverím09.03.2016 18:22 Peter z Kerestúra:Prochazka si robí srandu zo svojich voličov, som si istý že v prípadných predčasných voľbách sa do parlamentu jeho strana nedostane. Jeho klamarske výstupy sú síce nesprávne načasované, ale hlavné je, že svojim voličom ukázal skutočný charakter.09.03.2016 18:22 martina:pokruteny charakter09.03.2016 17:00 karol:dalsi podvod na tento narodNájdených 8 záznamov.