Gazda pravice a právnik Radoslav Procházka prežíval po fiasku v politike ťažké časy. Ambiciózny mladý muž, ktorý nie tak dávno mieril na najvyššie štátne funkcie, sa po rozvode už zrejme pozviechal. Náš fotograf ho nedávno zachytil v spoločnosti mladej ženy vo vysokom stupni gravidity. Ľudia z Procházkovho okolia tvrdia, že práve teraz zažíva radostné obdobie. Tehotná brunetka, s ktorou sme Procházku nafotili, sa totiž nedávno stala matkou.

Stará sa: Bývalý kandidát na prezidenta vstúpil s tehotnou ženou do bytového domu.
Stará sa: Bývalý kandidát na prezidenta vstúpil s tehotnou ženou do bytového domu.
Zdroj: vbj

S kolegyňou na obede

Po dlhom mlčaní dal exlíder Siete tento rok vo februári veľký rozhovor denníkom. Vyšla mu totiž kniha Rozhádaná republika. Rok a pol nemal na nepríjemné otázky chuť, hovoriť sa podujal zrejme len kvôli prezentovaniu svojej publikácie. Odvtedy napísal nejaký ten komentár do novín a opäť sa odmlčal. Napokon, veľa dôvodov hovoriť zrejme nemal. Začiatkom roka sa rozviedol s bývalou manželkou Katarínou, s ktorou má dve deti. Šarmantná a vnadná hnedovláska sa za vychyteného právnika vydala krátko po vysokej škole. Po jeho boku sa ukazovala v prezidentskej kampani 2014 aj na akciách Siete, sprevádzala ho hrdo aj počas volebného dňa v marci 2016. Po fiasku strany Sieť a nevydarenom pokuse Radoslava Procházku odísť „sudcovať“ do Luxemburgu pomáhala vyštudovaná právnička Katarína manželovi aj v advokátskej kancelárii. O problémoch v ich vzťahu sa šuškalo dlhšie, vo februári tohto roku sa manželia rozviedli.

V máji sa začalo už nahlas hovoriť o novej žene po boku niekdajšieho samodeklarovaného „gazdu pravice“. V médiách sa totiž objavila fotografia Procházku na posedení s peknou brunetkou. „Bol som na obede s kolegyňou a viac sa k súkromiu nebudem vyjadrovať, keď­že som mimo verejného života,“ vyjadril sa vtedy. Išlo o bývalú hovorkyňu Siete Karmen Németovú. Náš fotograf pred pár týždňami zachytil Procházku, ako spolu s Karmen vchádzajú do bytového domu v bratislavskom Starom Meste. Zo záberov vidieť, že expolitikova kolegyňa je vo vysokom štádiu tehotenstva.

Nepravdepodobný pár

Podľa našich informácií bývalá hovorkyňa Procházkovej strany pred pár týždňami porodila syna. Procházka s väčšinou ľudí zo svojej bývalej strany preťal kontakty. Zdá sa však, že Sieť je predsa len jeho osud. Karmen Németovú vidieť na fotografiách Siete počas kampane v roku 2016, ktorú nazvali Leto v Sieti. Usmiata, štíhla a „milá ako človek“, ako ju opísali niektorí exkolegovia. Do centrály v Bratislave prišla z regionálnych štruktúr strany. Pôsobila na komunikačnom oddelení a hovorkyňou sa stala niekoľko mesiacov po voľbách. Zo strany sa vytratila v období, keď to v Sieti vlani zabalil aj „krízový manažér“, exminister dopravy Roman Brecely, ktorý prebral predsednícku štafetu po Procházkovi. Čiže asi pred rokom.

Čo bolo príčinou krachu manželstva Procházkovcov, on ani jeho exmanželka nepovedali. Hovoriť sa im nechce ani teraz. Katarína Procházková na naše otázky odpovedala krátkym „nekomentujem“. Nič nechcela povedať ani k tomu, že bývalej kolegyni a Procházkovej straníckej hovorkyni sa narodilo dieťa. „Rozumiem, že máte pocit, že by som to mala nejakým spôsobom komentovať, ale ak je niečo pre mňa momentálne prvoradé, tak ochrana súkromia mojich detí a, samozrejme, môjho tiež,“ napísala. Karmen Németová nedvíhala telefón, neodpovedala ani na esemesky. Otázku, či sa už s dieťatkom Karmen Németovej stretli dve staršie Procházkove deti, sme adresovali aj politikovi. Bývalý poslanec, líder bývalej koaličnej strany a náš nádejný sudca v Luxemburgu však tieto informácie nekomentoval.

Zmena po zlých časoch

Zdá sa, že po tom, ako išiel rodinný život aj kariéra hviezdy ostatnej prezidentskej kampane dolu vodou, mu začína osud priať. Nielen v súkromí. Procházka pre Denník N povedal, že pracuje na novej knihe. „Chcel by som pred najbližšími prezidentskými voľbami pripraviť obzretie za tým, akú úlohu plní prezident v našom ústavnom systéme a akú úlohu mu pripisujeme. Či je medzi tým rozdiel a či to, ako je nastavená funkcia prezidenta v ústave, zodpovedá očakávaniam verejnosti,“vyhlásil pred pár mesiacmi. Čo sa pracovnej stránky týka, po tom, ako skončil vlani na jeseň ako vedúci Katedry ústavného práva na Trnavskej univerzite, mu zostala advokátska kancelária. Procházka spomenul, že po finančných suchotách sa jej opäť začína dariť.

„Staral som sa aj sa starám o deti, samozrejme, nie sám. Ešte v zime 2016 som začal chodiť na klavír a na španielčinu. Mám asi päť športových podujatí do týždňa, či už ide o futbal, box, posilňovňu alebo plávanie,“ opísal v rozhovore pred pol rokom, čím trávi čas. Dodal, že chodí prednášať po svete. Hoci novinky v súkromí nekomentuje, vyzerá to tak, že ani doma mu nič nechýba.

Prečítajte si aj:

Prekvapil vás Radoslav Procházka novou ženou? Napíšte nám do diskusie...