S golierom na krku a pomalou chôdzou sa plížil obžalovaný Pavol Rusko na oddelenie neurológie v bratislavskej Nemocnici Ružinov. Miesto sedenia na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu bude tráviť čas v nemocnici. Ruska hospitalizovali v utorok dopoludnia. 

Nosička manželka

Zarastenému Ruskovi s golierom na krku niesla tašku s vecami do nemocnice manželka. Bývalý šéf Markízy mal na tvári utrápený výraz a v ruke niesol lístoček, asi s lekárskymi správami. 

Nosička manželka: Ruskovu tašku s vecami mala prehodenú cez plece jeho žena Henrieta.
Nosička manželka: Ruskovu tašku s vecami mala prehodenú cez plece jeho žena Henrieta.
Zdroj: Martin Miklas

Naťahuje čas?

Kvôli Ruskovej neprítomnosti zrušil Špecializovaný trestný súd pojednávanie v prípade falšovania zmeniek pred dvoma týždňami. Vtedy nedal súhlas na to, aby sa v jeho neprítomnosti čítali listinné dôkazy. PN-ku mu vypísal kontroverzný lekár Peter Lipták, ktorý sa preslávil tým, že v reportáži televízie Markíza priznal, že dostáva od pacientov dary. "Ja som nikdy úplatok neprijal. Ak niekto prejaví vôľu, že mi chce poskytnúť dar, nemám s tým problém. Dary sa dajú využiť na zlepšenie starostlivosti o pacientov," dodal aj pred dvoma týždňami pre Trend. 

Šanta: Poradíme si

Rusko podmienil vypočutie znalkyne, ktorá skúmala jeho podpisy, svojou prítomnosťou. Preto existuje podozrenie, že Rusko len naťahuje čas. Prokurátor Ján Šanta tvrdí, že je pripravený zasiahnuť, ak bude Rusko aj ďalej robiť obštrukcie a snažiť sa umelo oddialiť výsluch znalkyne Eriky Strakovej. „Na túto alternatívu mám pripravené ďalšie riešenia a verte, že veľmi účinné, efektívne a, samozrejme, zákonné. Poradíme si s tým bez problémov,“ povedal v pondelok pre médiá Šanta. 

FOTOGRAFIE Pavla Ruska z nemocnice nájdete v GALÉRII  >> 

Mohlo by vás zaujímať: