Vláda by sa mala návrhom výstavby nemocníc zo zdrojov z plánu obnovy zaoberať na najbližšom rokovaní. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

"V najbližších dňoch sa jednotliví koaliční partneri a ich zdravotnícki experti stretnú s našimi ľuďmi, ktorí robili analýzy, a niektoré veci si vyjasnia. Myslím si, že na ďalšiu vládu ten materiál bude konsenzuálne schválený," skonštatoval.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR avizovalo, že vláda sa návrhom bude zaoberať už v stredu, napokon termín opäť presunulo. Odôvodnilo to tým, že koaliční partneri si chcú návrh preštudovať. Predstavenie plánu sa pôvodne očakávalo ešte minulý týždeň. Lengvarský ozrejmil, že uznesenie bude spúšťať iba stavby štátnych nemocníc.

Mimoparlamentná strana Hlas-SD kritizuje Lengvarského za nekonanie, nerozhodnosť a nekompetentnosť a opäť vyzýva na jeho odchod z funkcie. "Mal mať dávno pripravený plán, projekty a konečne po polroku povedať verejnosti, ktoré nemocnice budeme z peňazí z plánu obnovy stavať a ktoré rekonštruovať," podotkla strana. Tvrdí, že spolu s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) tak vážne ohrozujú najväčšiu investíciu do slovenského zdravotníctva. "Máme miliardu eur na nové nemocnice, ktoré musíme postaviť do roku 2026. Je polovica roka 2022 a stále nevieme, kde by mali stáť, nemáme vyriešené stavebné povolenia, územné rozhodnutia, dokonca ani projekty, ani verejné obstarávania," upozornil člen zdravotníckeho výboru Národnej rady SR a podpredseda strany Richard Raši.