Tip na článok
Čo sa stalo? Hrycová natáča na východe nový film, v miestom penzióne odmietli ubytovať účinkujúcich. Hotel tvrdí, že ide o nedorozumenie.

Rasistický útok? Producentka Hrycová v šoku: Hotel odmietol ubytovať rómskych hercov!

Hotel na východe Slovenska odmietol ubytovať účinkujúcich v novom filme Wandy Hrycovej.

Galéria k článku (5 fotografií )
Tomáš Maštalír: V filme o prevádzačoch bude hrať aj obľúbený herec.
Zlý sen: Wanda Hrycová je sama matka, má dve deti a tretie na ceste. Situácia sa jej dotkla.
Zuzana Fialová: Nový film má hviezdne obsadenie.

Producentka Wanda Hrycová je v šoku. Na východe Slovenska momentálne nakrúca nový film o prevádzačoch na slovensko-ukrajinských hraniciach s celebritným obsadením - Milkou Vášáryovou, Tomášom Maštalírom, či Zuzanou Fialovou. To, čo však zažila pred pár dňami, však nečakala ani v najhoršom sne. Personál hotela Maňa v Sobranciach vraj odmietol ubytovať matku s tromi deťmi, ktorí vo filme účinkujú.

Hlavná postava: Vo filme si zahrá aj známa Milka Vášáryová.
Hlavná postava: Vo filme si zahrá aj známa Milka Vášáryová.
Foto: Július Dubravay

Hlavná postava: Vo filme si zahrá aj známa Milka Vášáryová.FOTO: Július Dubravay

„Ide o rómsku rodinu, ktorú sme do hotela nahlásili normálne ako hercov. Skoro ráno išli na pľac, takže sa nevyspali. V hoteli sme sa dohodli, že mamička sa tam s deťmi po nakrúcaní vráti, aby si ešte pospali. Keď tam prišli, na recepcií na nich začali nechutne kričať a vyhadzovať ich. Keď tam produkčné volali, z hotela zaznelo: „ Jáj, tí cigáni,“ opisuje rasistické správanie zamestnancov hotela Wanda. „Mamička tých detí bola zdesená a potom už nedokázala zaspať,“ dodáva Hrycová, ktorá má sama dvoch malých synov a tretie dieťatko privedie na svet onedlho.

Zlý sen: Wanda Hrycová je sama matka, má dve deti a tretie na ceste. Situácia sa jej dotkla.
Zlý sen: Wanda Hrycová je sama matka, má dve deti a tretie na ceste. Situácia sa jej dotkla.
Foto: Michal Šebeňa

Zlý sen: Wanda Hrycová je sama matka, má dve deti a tretie na ceste. Situácia sa jej dotkla.FOTO: Michal Šebeňa

Hotel sa snaží vykresliť situáciu odlišne. „Je to zlá komunikácia v rámci štábu. Máme kamery, môžeme dať záznamy, aby ste sa pozreli, keď sa s nimi komunikovalo, či tam bolo niečo surové. Neviem, že by tam bol použitý nejaký slovník. Podľa nás sa stalo nedorozumenie,“ hovorí pani, ktorá zastupuje šéfa hotela a ktorá si neželala byť menovaná.

Na druhej strane priznáva, že rodinu odmietli ubytovať: „Pretože sme nevedeli, o koho ide. Pani došla a povedala východniarsky - chcem spac. Keď príde cudzia pani a chce spac, tak sa jej slušne povie, že je obsadené. Však mala klúč od izby, mohla prísť, len nebola informovaná, nevedela sa tu zorientovať, nepovedala, že je zo štábu. Keď sa potom zistilo, že je zo štábu, tak sa jej otvorilo. Nepadlo tam nič, že by boli cigáni, alebo by ich vyháňali.“ Iba nedávno sa podobný incident odohral v bratislavskom hoteli Stella Apartment Above the Castle Bratislava, ktorý pre zmenu odmietol ubytovať tureckých študentov.

VIDEO Plus 7 Dní