Tip na článok
Ivan Kmotrík ml.

Rázny krok vyšetrovateľa z NAKA: Dediča impéria Kmotríka obvinili

Dvíhal pravicu – podozrivo sa to podobalo na fašistický pozdrav. Vraj len zdravil fanúšikov. Polícia to však vidí inak

Galéria k článku (8 fotografií )
7. Kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy 2017/18 v skupine o titul medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Na snímke je Ivan Kmotrík starší a Ivan Kmotrík Mladší.
Ivan Kmotrík ml.
Ivan Kmotrík ml. skončil v belasom kotli.

Vyšetrovateľ národnej protiteroristickej jednotky NAKA obvinil v pondelok viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka ml. z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Informuje o tom polícia na svojom facebookovom profile.

Obvinený Kmotrík pri
Obvinený Kmotrík pri "nevinnom pozdrave" fanúšikov Slovana
FB Polícia SR

Bližšie informácie k prípadu zatiaľ nekonkretizuje. "Viac informácií poskytneme, akonáhle to priebeh vyšetrovania dovolí," píše polícia. Spomínaného prečinu sa mal Ivan Kmotrík ml. dopustiť počas finále slovenskej pohárovej súťaže medzi bratislavským Slovanom a MFK Ružomberok, ktoré sa odohralo 1. mája na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Za hranou zákona: Viceprezident Slovana na videozázname hajloval s výkrikom pripomínajúcim Heil Hitler!
Za hranou zákona: Viceprezident Slovana na videozázname hajloval s výkrikom pripomínajúcim Heil Hitler!
Archív

Ten bol údajne cez prestávku v kabíne rozhodcov, pri upokojovaní fanúšikov Slovana išiel za nimi na tribúnu, vošiel na hraciu plochu a následne s nimi podľa televíznych záznamov vulgárne skandoval. Okrem toho sa dopustil ďalšieho hrubého nešportového správania na ploche ihriska, kde ho televízne kamery zastihli so vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ho potrestala pokutou 10 000 eur a zákazom vstupu do šatní, technickej zóny vrátane priestorov hráčskej lavičky, priestorov extra sedenia a priestorov vyhradených pre delegované osoby do 31. decembra.

VIDEO Plus 7 Dní