Peter Pellegrini, Richard Raši, Denisa Saková, Erik Tomáš, Peter Žiga, Ľubica Laššáková, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci, Ján Ferenčák a Ján Blcháč. To sú mená na Ficovom čiernom zozname. Smeráci, ktorí zradili jeho stranu. Potom, čo sa Robert Fico zubami-nechtami držal predsedníckej stoličky, si expremiér Peter Pellegrini povedal dosť a zo strany odišiel s tým, že si založí vlastnú platformu. Dvere otvoril aj ostatným smerákom, ktorí by chceli vojsť na palubu, teda okrem Ľuboša Blahu, no a 10-ti sociálni demokrati ho zobrali za slovo a spravili prestup tohto roka. Prekvapil hlavne Erik Tomáš, tiež známy ako Ficov minister propagandy.

 

Vychoval ich so všetkou politickou láskou

Fico sa ohľadne odídencov vyjadril na svojom Facebooku. „Je zvláštne, že tieto tzv. ´nové tváre´ v politike som pred 20 rokmi učil abecede politiky. Držali sa ma silno za ruku rovnako, ako keď ide dieťa prvýkrát do školy, a keď robí prvé nesmelé kroky. Celé roky sme spolu diskutovali na tému moderná sociálna demokracii. Robil som to rád, lebo som chcel vychovať novú generáciu socialistov, ktorí budú aj reálne v politike napĺňať hodnoty sociálnej demokracie a nielen o tom hovoriť. Vždy som stál pri nich, postupne im dával priestor, funkcie a zodpovednosť,“ vylial si svoje politické srdce Fico na sociálnej sieti nad tým, ako sa mu jeho „politické deťúrence“ odvďačili.

Poďme sa pozrieť na časy, keď, ako Fico píše, učil mladých smerákov abecede politiky. Na týchto RETRO záberoch prichádzajú do parlamentu ako malí školáčikovia.

Peter Pellegrini: Niekdajší korunný princ Smeru, ktorý to vo farbách strany dotiahol až na premiéra, no teraz sa oddelil a zobral zo sebou aj niektorých kolegov. V Smere bol od roku 2000.
Peter Pellegrini: Niekdajší korunný princ Smeru, ktorý to vo farbách strany dotiahol až na premiéra, no teraz sa oddelil a zobral zo sebou aj niektorých kolegov. V Smere bol od roku 2000.
Zdroj: Archív PLUS 7 DNÍ