Tip na článok
Režisér Nikita Slovák

Režisér Nikita Slovák: Poslanec Škripek dal ušiť aj nohavice pre sochu Dávida

Opýtali sme sa našich známych tvárí, aký majú názor na poslanca Škripeka, ktorý podal trestné oznámenie pre mravné ohrozovanie detí a mládeže publikovaním nahoty na verejnosti v dennej tlači.

Poslanec Branislav Škripek podal trestné oznámenie pre mravné ohrozovanie detí a mládeže publikovaním nahoty na verejnosti v dennej tlači. Myslíte si, že tak ochráni mravnosť?

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE Škoda, že sa pán Škripek za vysoký poslanecký plat radšej nevenuje riešeniu skutočných problémov obyčajných ľudí.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

NIE Dnes majú deti a mládež cez internet prístup k horším veciam, takže morálke to vôbec nepomôže. V parlamente by sa mali radšej starať o to, aby sa deti viac venovali napríklad histórii.

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

NIE Je to len výkrik do tmy. Hoci som podobne rozhorčená, niektorí poslanci sa opakovane chytajú tejto lepkavej témy namiesto konštruktívnych legislatívnych krokov súvisiacich s existenčnými problémami Slovákov.

Milan Kňažko, herec

? Obdivujem politický jemnocit niektorých ústavných činiteľov, ktorí neomylne reagujú na najpálčivejšie problémy občanov. Z dôvodov ochrany mravnosti by som odporučil neodhaľovať aj niektoré tváre.

Jozef Leikert, vysokoškolský pedagóg, spisovateľ

? Ak by som bol presvedčený, že je to iba úprimná snaha obnoviť princípy mravnosti v našej spoločnosti, tak by som dúfal, že to pomôže. Vážim si všetkých, ktorým problém mravnosti nie je ľahostajný.

Katarína Zavacká, historička práva

NIE Mnohí novinári sa už dnes boja napísať, že kráľ je nahý. Oveľa viac než nahota ohrozuje morálku mládeže pohľad na to, že bežný občan sa nemôže domôcť spravodlivosti a zločinci unikajú trestom.

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

?

Mravnosť by sa mala chrániť. Mravnosť sa musí chrániť. Niekde by sa malo začať. Nech každý slušne robí to, čo vie.

Nikita Slovák, režisér

ÁNO

Poslanec Škripek dal ušiť aj nohavice pre sochu Dávida v Ríme a je známy ako vodca sekty, ktorá chodí po Slovensku a navzájom sa bičuje - volajú sa flagelanti.

VIDEO Plus 7 Dní