Tip na článok
Režisér Nikita Slovák

Režisér Nikita Slovák: Vrece zemiakov neberie úplatky a nesľubuje to, čo nesplní

Opýtali sme sa našich osobností, čo si mylsia o vyjadrení Roberta Fica, že za úspech Mariana Kotlebu v župných voľbách môžu novinári a pravica.

Premiér Robert Fico vyhlásil, že za úspech extrémistu Mariana Kotlebu v župných voľbách môžu novinári a pravica. Súhlasíte s ním?

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE Za úspechom Kotlebu sú všetci, ktorí ho volili. O štyri roky uvidia, ako budú „vyriešené“ ich problémy.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

NIE

Stoja za tým občania, ktorí v Banskobystrickom kraji žijú a poznajú tamojšie problémy, ktoré sa doteraz neriešili.

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

? Nik sa nesmie vyhovárať. Ešte horšie je hádzať vinu na iných. Politici napravo i naľavo si musia ako prví sypať popol na hlavu. A konať. Len tak sa problém vyrieši.

Nikita Slovák, režisér

NIE Za úspech Kotlebu môžu v prvom rade funkcionári Smeru, ktorí nepochopili zásadný rozdiel medzi pánom Maňkom a vrecom zemiakov. Vrece zemiakov v Banskobystrickom kraji každý pozná a vie, ako vyzerá. Vrece zemiakov nikdy nesľubuje to, čo nesplní, a neexistuje človek, od ktorého by zobralo úplatok. A, našťastie, vrece zemiakov ani nerozpráva.

Katarína Zavacká, historička práva

? Sčasti určite pravica. Ak by sa neboli pred dvoma rokmi rozpadli, mohli sme si celkovo ušetriť viacero problémov. A peňazí. Ale že to hovorí práve niekto zo Smeru, kde nacionalistickú rétoriku pestujú cielene už roky...

Miroslav Kusý, politológ

ÁNO

Lebo keby nebolo pravice, nebola by ani krajná pravica, a teda ani Kotleba. A keby nebolo novinárov a médií, šíril by sa Kotleba iba oveľa pomalším ústnym podaním.

Jozef Leikert, vysokoškolský pedagóg, spisovateľ

NIE

Podiel na úspechu Mariana Kotlebu majú všetky politické strany, ktorých majú ľudia už plné zuby.

VIDEO Plus 7 Dní