Po príchode do budovy Najvyššieho súdu SR  sa obvinený riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Adrián Szabó rozhodol pokračovať v držaní bobríka mlčanlivosti a k svojmu obvineniu sa aj naďalej nevyjadroval. "Nebudeme sa zatiaľ vyjadrovať k obvineniu," oznámil stroho advokát obvineného Szabóa Zoltán Perhács .

O väzbe pre obvineného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby rozhodol senát Najvyššieho súdu SR o 14. hodine. „Je tu dôvodná obava, že by mohol pôsobiť na spoluobvinených a svedkov,“ konštatoval senát Najvyššieho súdu (NS) SR vo svojom odôvodnení. Podľa senátu NS je teda naplnený dôvod kolúznej väzby. Príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže nasadili séfovi Inšpekčnej služby putá a eskortovali ho do Ústavu na výkon väzby v Bratislave v Justičnom paláci. Najvyšší súdu SR neprijal ani písomný sľub a ani dohľad probačného úradníka.

Riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Adrián Szabó bude stíhaný väzobne.
Zdroj: Karol Farkaš

Adriána Szabóa, bývalého riaditeľa národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka a bývalého funkcionára NAKA Mariána Kučerku stíhajú pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť.

Vyšetrovatelia NAKA zadržali Adriána Szabóa 3. júna pre korupčnú trestnú činnosť. Mal prijať spotrebnú elektroniku a finančnú hotovosť v hodnote 20.000 eur. Minulý týždeň minister vnútra Roman Mikulec poveril zastupovaním riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza. Riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa po vznesení obvinenia dočasne pozbavili výkonu štátnej služby. O jeho zotrvaní vo funkcii sa bude rozhodovať v najbližších dňoch.