Tip na článok
Richard SUlík srdečne pozýva na domáce špeciality.

Richard Sulík pozýva fanúšikov na večeru: Vulgárni vypatlanci nie sú vítaní!

Šéf liberálov aktívne komunikuje so svojimi priaznivcami na sociálnych sieťach. Tento raz chce postúpiť na vyšší level – pozýva ich na spoločnú večeru.

Galéria k článku (11 fotografií )
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík poèas tlaèovej besedy v Národnej rade SR na tému: Vládna kríza. Bratislava, 16. august 2017. Foto: SITA/Diana Èernáková
Richard Sulik a Boris Kollar  po neformalnom stretnuti v liberalnom dome.
Liberáli na Facebooku prekvapili menným zoznamom.

Prekvapenie, ktoré môže byť milé i nemilé, čakalo niekoľko stoviek užívateľov sociálnej siete Facebook. Prišlo im oznámenie, že „Richard Sulík sa chce s vami spojiť“. Správu dostali všetci, ktorí sa zapojili akýmkoľvek spôsobom do diskusie pod príspevkami šéfa SaS. V prívetivej správe Richard Sulík pozýva diskutérov na spoločnú večeru.

Moderní politici

Na Facebooku má Sulík vyše 85 000 fanúšikov. Nie všetci mu však v komentároch pod príspevkami vyjadrujú podporu. „Občas sa sociálnymi sieťami šíria dezinformácie a bludy. Do diskusií pod mojími príspevkami sa zapojilo vyše 800 ľudí. Použili sme na ich rozoznanie špeciálny program, vďaka ktorému sme vyradili vulgárnych vypatlancov, ktorí len spamujú a hejtujú. Tých sme nepozvali,“ upresňuje pre PLUS 7 DNÍ Sulík.

Facebookova pozvánka
Facebookova pozvánka
Facebook

Šéf SaS uverejňuje často príspevky i komentáre so svojimi názormi na súčasné politické dianie. Nie je jediný, napríklad prezident Andrej Kiska oznámil radostnú správu o očakávaní potomka práve fotografiou na Facebooku. „Áno, určite sú sociálne siete budúcnosťou aj slovenskej politiky,“ myslí si Sulík. Najčastejšie sú využívané Facebook, Instagram a Twitter.

Verbuje?

Na večere s priaznivcami je stanovených presne osem termínov v krajských mestách. Časy sú pevné, pozvaní majú možnosť si vybrať a určiť, kde im to najviac vyhovuje. Organizátori vraj uprednostnia súkromné uzavreté salóniky vo vybraných reštauráciách.

Sulík však razantne odmieta, že by šlo o nejakú kampaň, alebo verbovanie potenciálnych voličov. „To určite nie, a rád by som to zdôraznil. Ide o prirodzený osobný kontakt, ktorý by mal mať s občanmi každý politik,“ dodáva. Odpovedať na otázku, aké menu sa bude pozývať, ešte šéf liberálov nemal. Prikláňa sa k domácim špecialitám. „Ani také volské oko nemusí byť zlé, keď je dobre spravené. No na večeru sa to nehodí,“ smeje sa.

VIDEO Plus 7 Dní