Už toho mal plné zuby? Boris Kollár, ktorého strana žiadala ústupky pre neočkovaných, to v piatok večer v Národnej rade SR zabalil. Hoci jeho kolegovia rokovali do desiatej večer, Kollára sa nám podarilo nafotiť už dvadsať minút predtým v luxusnej reštaurácii v centre Bratislavy.

Pri večeri

Je piatok 21.40 a náš fotograf na potulkách centrom zbadá Borisa Kollára v jednej zo známych bratislavských reštaurácií na Hviezdoslavovom námestí. V podniku, ktorý je medzi celebritami veľmi populárny, sa špecializujú na morské plody. Len pre lepšiu predstavu - bolonské špagety tu stoja 13,50 a celý aljašský kráľovský krab 99 eur. Kollár sa sem vybral na večeru a spoločnosť mu robila matka číslo šesť, Barbora Richterová. Tá mu porodila syna Artura, v ktorom sa vraj Kollár doslova vidí. Dlho bola jeho favoritkou, no po nej nasledovali ďalšie matky, ktoré šéfovi konzervatívnej strany Sme rodina porodili deti. S Kollárom sa však Richterová stretáva stále.

V piatok večer spolu diskutovali a usmievali sa na seba. Veľa zo spoločného času však strávil Kollár s telefónom na uchu. Po večeri Richterovú ako správny džentlmen odprevadil. V duchu vlastných tradícií ju posadil do limuzíny predsedu parlamentu a spoločne opustili Hviezdoslavovo námestie.

Parlament ešte zasadal

V spomínaných chvíľach mal Kollár sedieť v parlamente. V ten deň ustúpil hŕstke agresívnych protestujúcich, ktorí utočili na parlament. Pre vriacu atmosféru a zaťatie sa hnutia Sme rodina, ktoré sa postavilo na stranu neočkovaných, sa rokovanie parlamentu poriadne predlžovalo. Rokovanie rozpustil podpredseda Milan Laurenčík až o desiatej večer. Preto sme sa Borisa Kollára pýtali, čo ho prinútilo odísť z národnej rady skôr.

„Bol som v piatok v parlamente a bol som v parlamente i v sobotu, veď som viedol schôdzu aj v piatok, aj v sobotu. Tak neviem, o čo vám ide. A na koaličnej porade v sobotu som sedel od 14.00 do 16.15 tiež v NR SR,“ napísal nám Kollár a odkázal nás na záznam z rokovania. „S Richterovou som išiel na večeru o 22.30, neriešil som nič. Boli sme sa najesť a vtedy už NR SR nezasadala. Končila sa o 22.00,“ snažil sa nás zmiasť Kollár. Skontrolovali sme teda, či naše hodiny idú správne a či fotoaparát zaznamenal reálny čas. Všetko sedelo.

Chýbal na hlasovaní

Kollár nebol ani na nedeľnom hlasovaní o novele zákona, ktorého podobu upravila koalícia práve pre požiadavky Sme rodina. Zo 133 prítomných poslancov bolo 77 za, 55 proti. Schválená novela od ministra zdravotníctva Vladimíra Leng­varského štátu dáva možnosť zvýhodňovať očkovaných. Ak sa zhorší epidemická situácia, budú môcť ísť do reštaurácií, divadla či kaderníctva bez obmedzení. Neočkovaní budú potrebovať potvrdenie o prekonaní covidu alebo negatívny test. Ten si však nebudú musieť platiť sami.

Minister práce Milan Krajniak pre Denník N tvrdil, že predseda parlamentu odletel za mamou do zahraničia odniesť jej lieky a obratom sa vráti.

Starala sa o neho

Kollárova spoločníčka Richterová je jednou z tých, ktorí sa o neho najviac starali po vlaňajšej nehode. Kollár mal nehodu koncom októbra a takmer prišiel o život. Jeho vládna limuzína sa zrazila s osobným autom. V aute sedela na zadnom sedadle aj modelka Miroslava Fabušová, ktorá vyviazla s dochrámanými rebrami.

„Vracal som sa cez Dunajskú Lužnú. V tom čase som si volal s kamoškou, povedal som jej, že som u nej v Lužnej. Tak ma požiadala, či ju nehodím do mesta do lekárne, že naspäť pôjde taxíkom. Tak som povedal, že nemám problém,“ opísal Kollár udalosti pred nehodou. V tom čase však bol lockdown a nemali spolu čo v aute robiť, keďže ľudia sa mali pre koronavírus stretávať čo najmenej.

Po nehode Kollár absolvoval niekoľko zákrokov a nejaký čas nosil špeciálnu konštrukciu na krku a hlave.

Apartmán na Donovaloch

Richterová o vzťahu s Kollárom kedysi prezradila toto: „S Borisom nežijeme spolu, ale trávime spolu bežné dni aj sviatky, na Vianoce sme boli v Thajsku, cez víkend chodíme napríklad „bajkovať“ na Biely kríž. Víkendy, ak Boris nemá pracovné povinnosti, trávime ako každá iná bežná rodina. Často nás je viac a o to nám je veselšie. A keď sa nám nechce, tak sa jednoducho nevidíme.“

FOTO Borisa Kollára na večeri s matkou číslo 6 a ako ju džentlmensky odprevádzal v GALÉRII

Richterová vlani kúpila nehnuteľnosť na Donovaloch, čo je výsostné územie Kollárovej matky číslo 5 Andrey Heringhovej, ktorá tam trávi s deťmi každú zimu. Barbora si apartmán vybrala v neslávne známom komplexe Residence Hotel, ktorý bol odjak­živa spájaný s Marianom Kočnerom. Podnikateľ, dnes už odsúdený na 19 rokov za falšovanie televíznych zmeniek, luxusný štvorhviezdičkový hotel postavil a časť apartmánov predal privátnym osobám. Richterová si ten svoj podľa Kollára kúpila cez tretiu osobu. „Bola to jej vlastná aktivita, našla si inzerát na realitách a kupovala ho od súkromnej osoby, ktorá ho vlastnila veľa rokov,“ tvrdil nám krátko po kúpe Kollár. „Kúpnu sumu má rozdelenú, prvú hradila zo svojich, niečo jej prispel otec a druhú časť jej pomôžem zaplatiť ja, keď bude mať splatnosť,“ dodal Kollár.