Pamätáte sa ešte, ako bývalý predseda Slovenskej národnej strany Ján Slota trávil letá v obrovskej haciende na ostrove Rab? A ako sa vždy oboril na novinárov, keď sa pýtali, kde nabral peniaze na toľký luxus? Lebo vila vraj nepatrí jemu, ale jeho priateľovi a niekdajšiemu osobnému asistentovi z afrického Beninu. Dnes je všetko inak. Slotovci sa prestali hrať na nájomníkov a počestných kamarátov boháčov. K dvaapolmiliónovej vile s terasou s čarovným výhľadom na Jadranské more sa veselo hlásia. 

Malý kšeft, žiadny kšeft

Redakcii Plus 7 dní sa podarilo zistiť, že pôvodným vlastníkom vily bola firmy Laganj. Firmu Laganj zakladal Ján Slota, aj keď zo záhadných dôvodov sa táto informácia v obchodnom registri zverejnenom na internete neobjavovala.

Podľa miestnych Slota kúpil pozemok na Rabe pomerne lacno krátko po vojne na Balkáne, keď ľudia potrebovali peniaze a rozpredávali, čo sa dalo. Slotov sused pán Bandurina si spočiatku myslel, že bohatý Slovák buduje vilu so štyrmi apartmánmi na kšeft a bude ju ako všetci ostatní celé leto prenajímať. Lenže okrem Slotu a jeho najbližšej rodiny nevidel vstupovať na jeho pozemok obohnaný poriadnym múrom nikoho cudzieho. Akurát Slotove manželky opaľujúce sa na lehátkach sa menili častejšie, ako býva zvykom.

Dvaapolmiliónová vila na ostrove Rab: Slotovci si v nej užívajú takmer dvadsať rokov, dnes sa k nej hlásia aj oficiálne.
Dvaapolmiliónová vila na ostrove Rab: Slotovci si v nej užívajú takmer dvadsať rokov, dnes sa k nej hlásia aj oficiálne.
Zdroj: NORBERT GROSZ

Starý alebo mladý Jano

Slota je už pekných pár rokov na politickom dôchodku a tak si asi povedal, že je najvyšší čas začať si užívať nahonobený majetok “natvrdo”. Jeho chorvátska vila už ani oficiálne nie je napísaná na firmu, najnovšie je ako jej vlastník uvádzaný sám Ján Slota ako súkromná osoba. Svedčí o tom výpis z chorvátskeho katastra nehnuteľností. Nie je celkom jasné, či ide o bývalého politika Jána Slotu alebo o jeho syna Jána, ale to je v podstate jedno.

A iní hnijú v base

Priznanie Slotovcov o vreckách plných peňazí prichádza v čase, keď súdy poslali dvoch Slotových ministrov do väzenia. Igora Štefanova na deväť rokov a Mariána Janušeka na jedenásť rokov.  Pykajú za nástenkový tender, ktorý vyhralo konzorcium firiem blízkych Slotovi.

Slota nazval kauzu blufom, v prípade ani len nevypovedal. Nič predsa nepodpisoval, na ministerstve nepracoval. Niesol len politickú zodpovednosť a to je akoby neniesol nič…

Viac sa dozviete v novom vydaní časopisu PLUS 7 DNÍ >>

Aktuálne číslo týždenník PLUS 7 DNÍ.
Aktuálne číslo týždenník PLUS 7 DNÍ.
Zdroj: Plus 7 dní

Mohlo by vás zaujímať: