Gedra, spolu s predsedom predstavenstva Branislavom Bačíkom a ďalším členom Rudolfom Šamajom museli zo štátnej akciovky odísť. Na pokyn ministra hospodárstva Petra Žigu a vtedajšieho premiéra Roberta Fica, pretože sa na svetlo sveta dostala šokujúca “megaodmena” pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána.

Vyvodili zodpovednosť

Kancelária zastupovala Slovensko v súdnom spore o vodnú elektráreň Gabčíkovo. Našu krajinu žalovali v medzinárodnej arbitráži Slovenské elektrárne o viac ako 700-miliónov eur. A s advokátskou kanceláriou Radomíra Bžána uzavrela ešte predtým MH Manažment, ktorá takéto spory rieši, zmluvu, z ktorej mu vyplynul podiel na žalovanej sume v prípade výhry. Tá sa mala vyšplhať na závratných 77 miliónov eur.

Minister ŽIga: Sľuboval vyvodiť osobnú zodpovednosť.
Minister ŽIga: Sľuboval vyvodiť osobnú zodpovednosť.

Aj expremiér aj minister vyzerali, že sú z odmeny poriadne nahnevaní. Fico ju dokoncal v parlamente označil za nechutnú. Vlani v októbri celé vedenie štátnej akciovky skončilo. S tým vyvodením zodpovednosti to však asi nebude až tak horúce, keďže sa nám podarilo nafotiť Gedru ako ide ráno do práce do ústredia Smeru. Podľa našich zdrojov pracuje priamo pre generálneho manažéra Viktora Stromčeka.

Viac sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.