Otec Roba Opatovského v mladosti! Podobajú sa? Raritné zábery v GALÉRII

Spevák Robo Opatovský (51) muzikantský talent zdedil po svojom otcovi Pavlovi, ktorý mal v mladosti s rôznymi kapelami našliapnuté na úspešnú kariéru. Aby Opatovský senior uživil rodinu, priebežne mal naraz aj niekoľko zamestnaní. Po tom, čo sa rozviedol s prvou manželkou, ktorá holdovala alkoholu, to chvíľu vyzeralo, že jeho vtedy päťročný syn skončí v detskom domove.

Zázrakom sa mu ho však podarilo dostať do starostlivosti. Situácia sa stabilizovala až o tri roky neskôr, keď stretol svoju druhú manželku Beatu, ktorá dala chlapcovi, budúcej hviezde všetko to, čo nedokázala jeho biologická matka. 

Obetoval sa pre syna

Do vysokého pracovného nasadenia hnala Pavla Opatovského aj túžba čo najlepšie zabezpečiť syna, dnes známeho speváka. Zvlášť, keď doma nemal ideálne rodinné zázemie. Keď sa narodil, matka mala osemnásť, otec bol devätnásťročný vojak. O detstve plnom príkoria Robo prehovoril pre PLUS 7 DNÍ.

„Z toho obdobia si pamätám len krik. V noci mama takmer nebola doma, cez deň som radšej sedával na schodoch nášho pavlačového bytu a utekal som k zvieratám. Vyrastal zo mňa samotár a introvert. Iba dedko ma brával so sebou do zafajčenej krčmy,“ zaspomínal si.

Uskromňovali sa

Rodina sa rozpadla, keď matka prestala zvládať vášeň pre alkohol. Ako bolo v socialistickom zriadení zvykom, malého, vtedy päťročného chlapca súd pridelil pri rozvode do opatery matky. Istý čas hrozilo, že pre jej nezáujem poputuje do detského domova. „Keď som zistil, že exmanželka požiadala svoju matku, aby si Róberta osvojila, povedal som si, že to nemôžem dopustiť. Aj rodičia ma nabádali, aby som o neho zabojoval. Nakoniec mi ho prisúdili,“ hovorí Pavel Opatovský. So synom sa potom uskromňovali, ako vedeli. „Bývali sme v slobodárni. V tom čase som veľmi diskotéky robiť nemohol. Všetko sa vyriešilo o tri roky, keď som sa zoznámil s druhou manželkou Beatkou. Ja som pracoval a ona sa starala o Róberta. Nikdy s ním neboli problémy. Vždy sa dobre učil a prejavoval aj záujem o hudbu.“

Koľko za to zaplatil

Keď Roba ako mimoriadny talent prijali na konzervatórium, otec sa plesol po vačku a kúpil mu gitaru za trinásťtisíc korún. „Vyrobili ju v Brne a dodnes ju má. Bol som na neho veľmi pyšný, pretože ho zobrali na odbor gitara ako jediného. Hneď sa ma všetci pýtali, koľko som za to zaplatil, keďže som bol len obyčajný človek a na takúto školu sa dostávali iba deti bratislavských umelcov,“ vracia sa späť v čase. Na základnej škole Roba od konzervatória odrádzali, lebo vraj „naše zriadenie nepotrebuje žiadneho hudobníka, ale sto pekárov“. Na konzervatóriu napokon pričuchol aj k spievaniu. „Mali tam spevokol, ku ktorému sa pridal. Stále je to dobrý chlapec. Má už svoju rodinu, veľké srdce, pokoru a je veľmi zodpovedný. Mnohé z toho, čo som nemohol mať ja, má on a tak je to v poriadku. Som spokojný,“ uzatvára Opatovský senior.

Otec Roba Opatovského v mladosti! Podobajú sa? Raritné zábery v GALÉRII

Celý článok si prečítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ