Známy starosta Branislav Becík z Dvorov nad Žitavou, ktorý sa preslávil zháňaním ivermektínu počas pandémie, kandiduje na župana Nitrianskeho samosprávneho kraja. Do boja ho postavil Hlas-SD. No v jeho prípade sa na regionálnej úrovni ukazuje to, o čom sa len šepkalo na tej najvyššej. Podporu totiž získal od nitrianskeho regionálneho šéfa Sme rodina Roberta Bartoša.

Pozvánka na tlačovku

Ten na svojom facebookovom profile nielenže uverejnil pozvánku na tlačovú konferenciu, na ktorej Pellegrini kandidáta predstavil. Ale pridal aj šesť páčikov. Zaujímalo nás teda, či je to začiatok oficiálnej podpory Becíkovi. Odpovede z tlačového oddelenia Sme rodina sme sa však nedočkali. Len o kúsoček zhovorčivejšia bola hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková. „Momentálne sme v rokovaní s viacerými politickými stranami a s niektorými to už máme definitívne uzavreté. Informovať o tom budeme neskôr,“ povedala nám.

Zháňal ivermektín

Branislav Becík, ktorý je synom bývalého ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka, sa na verejnosti najviac zviditeľnil, keď počas najdrsnejšej pandémie zháňal iveremektín. Liek, ktorého účinky na liečbu koronavírusu sa nakoniec nepreukázali, bol veľmi populárny medzi odmietačmi vakcín. Becík tvrdil, že vďaka nemu vyliečili desiatky chorých v jeho obci.

Expriateľ celebritnej lekárky

Becík je okrem politiky známy aj medzi celebritami. Bol totiž partnerom Aleny Pallovej, dermatoligičky, populárnej medzi slovenskou smotánkou. Pallová na Vianoce 2014 spôsobila vážnu dopravnú nehodu, keď na červenú vletela do križovatky a svojím luxusným BMW zramovala malý Fiat Punto. Za volantom sedela 39-ročná Martina, ktorá musela následne absolvovať niekoľko operácií mozgu aj roky rehabilitácií.